Miracast dla manjaro

Jak w temacie. Czy jest możliwość bezprzewodowego przesyłania obrazu i dźwięku z laptopa na tv?

Jeśli chodzi konkretnie o Miracast to w AUR jest 5 różnych pakietów w tym temacie, więc tak, da się :wink:

Znalazłem wds, miraclecast lecz po instalacji w/w programów nie znajduje ich w menu . Nie wiem gdzie tego szukać.

Z tego co widzę, steruje się tym z konsoli, więc program niekoniecznie musi się pojawić w menu. Natknąłem się też na zapowiedź, że Gnome zamierza zaimplementować u siebie obsługę Miracast – niestety nie mam pojęcia czy jako integralną część środowiska, czy jako oddzielny program.

Czyli bieda. Dla mnie tylko programy z GUI. Dziękuję za pomoc.

W AUR jest dostępny program o którym wspomniał @Tomek gnome-network-displays wiec możesz go przetestować, posiada GUI.

Mam plasmę, czy ten program nie pociągnie połowy gnome albo coś.

Nie udało się zbudować gst-rtsp-server

Pakiet nie wymaga wielu innych pakietów większość powinieneś już mieć zainstalowane ( gst-rtsp-server pakiet z AUR).

depends=(‘gtk3’ ‘faac’ ‘gst-plugins-ugly’ ‘gst-rtsp-server’ ‘libpulse’ ‘libnm’‘python-gobject’ ‘x264’ ‘xdg-desktop-portal’)

EDIT:

Więcej szczegółów, jaki wystąpił problem ??

gst-rtsp-server-1.18.1.tar.xz … NIE ZGADZA SIĘ (nieznany klucz publiczny 5D2EEE6F6F349D7C)
==> BŁĄD: Jeden lub więcej podpisów PGP nie może zostać zweryfikowanych!
Nie udało się zbudować gst-rtsp-server

Zaimportuj klucz za pomocą polecenia:

gpg --keyserver hkp://pool.sks-keyservers.net --recv-keys 5D2EEE6F6F349D7C

Po dodaniu kucza program się zainstalował, lecz nie działa. Trzeba będzie kupić tv z androidem i chromecast zapewne będzie tam działał.Dzięki za pomoc.

Gdy masz problem z kluczami wystarczy wklepać tą komendę

makepkg -sirc --skippgpcheck

zapamiętam, dziękuję