Mikrofon Shure MV7 i program do jego obsługi

Witam.
Zamierzam kupić ten mikrofon, ale nie wiem czy będzie działało do niego oprogramowanie (Shureplus motive) pod linuksem. Wiadomo na OBS jest problem z wtyczkami VST. Może ktoś się orientuje w temacie? Nie chciałbym przesiadać się na WIndowsa po zakupie tego mikro.

Pobieżnie spojrzałem na stronę producenta i o Linuksie ani słowa. Aplikacji więc albo nie uśwadczysz, albo uruchomisz tylko przez Wine (oby bez problemów).

Co do samego mikrofonu to na 99% powinien on działać pod Linuksem.

O reszcie się nie wypowiem, bo nie znam i nie korzystam z takiego sprzętu.

Aplikacja się zainstalowała, ale czy wykryje mikrofon.

@Redzik mikrofon jak mikrofon zainstaluj PipeWire + dodatki i się pobaw ustawieniami, sądzę nic więcej nie będzie ci potrzebne…

Jak to zainstalować i jakie dodatki? Z repozytoriów wyskakują jakieś błędy.

Co konkretnie próbujesz zainstalować? Pipewire? W takim razie po prostu:

pamac install manjaro-pipewire

Gdyby pojawiły się komunikaty o jakichś konfliktujących pakietach to je usuń.

Jakie konkretnie błędy?

Na pulseaudio mikrofon się cały czas restartował. W internecie wyczytałem, że po instalacji pipewire problem znika. Faktycznie już się nie restartuje także chyba to działa, ale bez oprogramowania to jednak nie to. No chyba, że te dodatki coś dadzą. Tez nie wiem co ma wyświetlać się w ustawieniach audio. Mam Starship Matisse HD audio controler pro. i nagrywające i odtwarzające.
Problem tez jest z głośnością tego mikrofonu. Nie wiem czy np, w tym materiale gościu podbił te 10 db w audacity? Bo u mnie tak głośno nie jest. TO NAJLEPSZY MIKROFON dla STREAMERA i GRACZA? (konkurs) 🥰 - SHURE MV7 | Test i Recenzja - YouTube

Jako urządzenie odtwarzające go wykrywa, ale jako nagrywające nie.

A może ktoś wie jak sprawić, aby shureplus motive zainstalowany przez wine wykrył mikrofon? Czy raczej to ciężka sprawa. Włączyłem mikrofon do starego lapka z windowsem i wszytko gra cacy. Niestety właśnie lapek stary i też nie chce korzystać z 2-3 urządzeń aby coś nagrać. Boje się, że czeka mnie zmiana systemu.

Nie mam bladego pojęcia o jakich dodatkach mówisz, ale korekta dźwięku czy podbijanie głośności to już raczej domena equalizera takiego jak np. EasyEffect.

A to nie jest przypadkiem kwestia wyboru odpowiedniego profilu w ustawieniach dźwięku? Jeśli źle wykryło to zmień na inny.

Przede wszystkim upewnić się, czy masz zainstalowane wszystkie zależności.

Audacity to nie jedyny program obróbki dźwięku, są też inne, może warto je wypróbować.

Jednak nadal są jakieś problemy. Resety są nadal i jakieś piski się pojawiają. Pipewire chyba poprawnie zainstalowane.

systemctl --user list-unit-files | grep pipewire                                               ✔ 
pipewire-media-session.service                             enabled   enabled
pipewire-pulse.service                                     disabled  enabled
pipewire-session-manager.service                           alias     -
pipewire.service                                           disabled  enabled
pipewire-pulse.socket                                      enabled   enabled
pipewire.socket                                            enabled   enabled

Nie mam bladego pojęcia o jakich dodatkach mówisz

ktoś wyżej wspomniał. Zapewne chodzi o jakieś wirtualne interfejsy.

A to nie jest przypadkiem kwestia wyboru odpowiedniego profilu w ustawieniach dźwięku?

Tak. O to chodziło.

Przede wszystkim upewnić się, czy masz zainstalowane wszystkie zależności.

Tu proszę o jakieś rozwinięcie.

A co na ten temat mówi

pactl info

Wchodzisz w link i instalujesz te pakiety, które tam podali. Po prostu skopiuj komendę do terminala. To wszystko.

W kwestii pisków skonsultuj się z tym tutorialem, a co do innych problemów z braku jakiegokolwiek pełniejszego opisu jedyne co mogę zrobić to odesłać na Arch Wiki.

Server String: /run/user/1000/pulse/native
Library Protocol Version: 35
Server Protocol Version: 35
Is Local: yes
Client Index: 1086
Tile Size: 65472
User Name: kiniu
Host Name: kiniu-ms7b86
Server Name: PulseAudio (on PipeWire 0.3.52)
Server Version: 15.0.0
Default Sample Specification: float32le 2ch 48000Hz
Default Channel Map: front-left,front-right
Default Sink: alsa_output.pci-0000_28_00.4.pro-output-0
Default Source: alsa_input.pci-0000_28_00.4.pro-input-0
Cookie: cd93:188b

Próbuję też zainstalować w emulatorze androida aplikację, ale akurat tej się nie da, Shure video i audio, da się, a motiv nie ;(

Czyli jest jak powinno być, Pipewire działa.

Nie lepiej odpuścić sobie aplikację producenta i zdać się na natywne Linuksowe programy? Tym bardziej, że z tego co czytam mikrofon powinien mieć wbudowaną pamięć i jakąś kartę dźwiękową, a więc samymi pokrętłami i przyciskami na mikrofonie powinno się dać go ustawić. Przynajmniej tak wygląda teoria. Wątpię, żeby sam program dawał jakieś większe możliwości ponad to co da się uzyskać grzebiąc przy mikrofonie czy to, co dają alternatywne programy jak EasyEffect czy JamesDSP.

Tylko, że tam jest wszystko proste i przejrzyste. Chcę zmienić barwę? jeden klik i już. Tutaj zainstalowałem EasyEffect i juz nie wiem o co chodzi. Slyszę na odsłuchu jakoś podwójnie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Zresetowałem ustawieni to teraz nie działają efekty itd. Sprawdzę jeszcze ten drugi program. Może się przekonam.

Mikrofon zapisuje ustawienia a nawet można je zablokować z poziomu aplikacji na telefonie. to już jakieś wyjście jest. Natomiast jak te programy działają EasyEffect i JamesDSP? Włączam je coś zmieniam, ale efektów nie ma. Tak jakby nie widziały mikrofonu. Tzn chciałbym to ustawiać tylko na odsłuchu nie nagrywając.

OK EF działa jak trzeba. Ten drugi nie.

@Redzik

osobiście posiłkowałem się tym PipeWire - ArchWiki jak przechodziłem z pulseaudio, i po paku próbach i testach mikrofon działa rewelacyjnie, a dzięki Noise suppression for voice pozbyłem się pukania w mikrofonie co sekundę jak nic nie mówiłem, od tej pory wszystko działa elegancko…


miałem też możliwość na żywo posłuchać różnicy między pulseaudio a pipewire 90% jak nie 100% procent mikrofon kumpla in+ na pipewire…

Dla mnie to czarna magia.
EasyEffect nie wykrywa audacity.