Microsoft Skype Online

Mam problem z pozbyciem się tego programu z systemu. Wiem tylko tyle, że uruchamia go polecenie ms-skype. Odinstalowałem skype-desktop-bin z AUR, ale to nic nie dało. Czy ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć na ten temat?

Najprawdopodobniej masz zainstalowany pakiet ms-office-online W skład tego pakietu wchodzi m.in. Word, Excel i parę innych programów od MS, a wśród nich Skype. Jeśli nie zależy ci na produktach Microsoftu to odinstaluj ten pakiet, a jeśli chcesz je mieć to sugerowałbym pogodzenie się z tym (a przynajmniej nie widzę innego sposobu)

1 polubienie

Wyjaśnij proszę co masz na myśli przez powiedzenie usunąć (przypuszczam że chodzi o odinstalowanie).
Sam skype w aur jest pod nazwą skypeforlinux-stable-bin.

Od jakiegoś czasu w Manjaro xfce4 (nie wiem jak w innych DE), jest zainstalowany pakiet ms-office-oline, o którym wspomniał @Tomek, więc jeśli chcesz się pozbyć wszelkich pakietów M$ to pamac remove ms-office-online.

Edit. Pakiet M$-office jest instalowany ze względu na przyzwyczajenia osób przesiadających się z Windows’a, według Philipa Mulera i Bernhard Landauer:

Już wszystko jest OK. Masz rację z nazwą. Dzięki :sunglasses:

Dzięki za pomoc :grinning:
Już po sprawie.

Jest także, jako gotowa paczka, w repozytorium herecura.
Aby skorzystać z programów z tego repozytorium (lub innych zewnętrznych) należy edytorem tekstowym nano lub gedit - (np. tak: sudo gedit /etc/pacman.conf ) dopisać do pliku /etc/pacman.conf poniższą sekwencję:

[herecura]
Server = http://repo.herecura.be/herecura/x86_64

Dzięki za podpowiedź, ale kończy się wsparcie dla tej formy tego komunikatora. Zainstalowałem sobie Skype jako wtyczkę do Chromium i działa.

W chromium działa także wersja webowa Skype: https://web.skype.com/

Dzięki :smile:
U mnie już wszystko jest OK :sunglasses: