Menu gnome z dwoma monitorami

Cześć,

przerzuciłem się właśnie z KDE na Gnome i mam problem z wyświetlaniem menu na dwóch monitorach.
Mam dwa ekrany, jeden w laptopie i zewnętrzny LG. Domyślnym ekranem jest ten w laptopie. Niestety, gdy wywołuję menu, wszystko wyświetla się na zewnętrznym ekranie a wbudowany jest wyszarzony, a gdy szukam po aplikacjach wszystko wyświetla się za oknami otwartych okien. Można coś z tym zrobić? Chciałbym wyświetlać menu tylko na jednym ekranie (workspacy, aplikacje, okna otwartych programów) i wyświetlać poprawnie listę aplikacji

osobiście nigdy nie korzystał z wbudowane czy to w kde czy xfce narzędzia do obsługi monitorów tylko
z arandr który tworzy skrypt startowy i zawsze wszystko mam na lapku, tylko to co tam przeniosę mam na zwnętrznym…

  1. Ustawienie ekranu głównego.
  2. Jaka karta graficzna.
  3. Na screenie widać przesunięcie w górę ekranu “2” względem “1”. Co powoduje przesunięcie całości. Dodatkowe info, 2 monitory tworzą jeden ekran, jeśli nie są w jednej linii masz przesunięcie wszystkiego.
  4. W przypadku geforce będzie konieczne wygenerowanie pliku konfiguracyjnego: 10.10 - Force gdm login screen to the primary monitor - Ask Ubuntu
  5. Workspace określisz czy ma być na primary czy na obu w tweaktools.