Megasync - błąd po ostatniej aktualizacji systemu

Tak jak w tytule, po ostatniej aktualizacji Megasync przestało działać. Wyrzuca błąd:

megasync: error while loading shared libraries: libicuuc.so.67: cannot open shared object file: No such file or directory

mam zainstalowane

Czy to tylko u mnie czy ogólny problem?

Z megasync oraz z megasync-git miałem dosyć często takie błędy, teraz mam megasync-bin i działa jak na razie dobrze.

Skąd masz tego megasync?
Jak używasz czegoś z AUR to normalną sprawą jest, że czasem trzeba przebudować paczki po aktualizacji. Zrobiłeś to?

Tak, próbowałem przebudować, ale pod koniec też wyskoczył błąd ( niestety nie skopiowałem jaki to błąd)
Ponowiłem próbę i taki błąd pokazało:

/usr/bin/ld: warning: libicuuc.so.67, needed by /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/10.2.0/../../../../lib/libpdfium.so, not found (try using -rpath or -rpath-link)
/usr/bin/ld: /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/10.2.0/../../../../lib/libpdfium.so: undefined reference to `u_tolower_67'
/usr/bin/ld: /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/10.2.0/../../../../lib/libpdfium.so: undefined reference to `u_toupper_67'
/usr/bin/ld: /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/10.2.0/../../../../lib/libpdfium.so: undefined reference to `u_isspace_67'
/usr/bin/ld: /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/10.2.0/../../../../lib/libpdfium.so: undefined reference to `u_isalnum_67'
/usr/bin/ld: /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/10.2.0/../../../../lib/libpdfium.so: undefined reference to `u_isalpha_67'
collect2: error: ld returned 1 exit status
make[1]: *** [Makefile:1126: megasync] Błąd 1
make[1]: Opuszczenie katalogu '/tmp/pamac-build-wiini/megasync/src/MEGAsync/src/MEGASync'
make: *** [Makefile:47: sub-MEGASync-make_first] Błąd 2

Założę się, że przebudowanie libpdfium-nojs rozwiąże problem – jak pamiętam z nim najczęściej były związane problemy megasync.

Zdecydowanie zalecam instalację bardziej bezproblemowego megasync-git. Albo dodanie repo z gotowym pakietem od samych twórców (wiem, że zaraz mnie za to odstrzelą, ale korzystam od paru miesięcy bez żadnych problemów :stuck_out_tongue:):

@wiini no i zgadłem – znowu libpdfium :wink:

Zatem kolej na przebudowanie libpdfium-nojs :slight_smile: zaraz będzie wiadomo

No i działa.

Dziękuję.

Co prawda powoli odchodzę od zewnętrznych usług mając swój serwerek domowy łączę wszystko syncthingiem. Tylko aplikacja w telefonie mogłaby mieć dodatkową opcję podglądu plików zamiast synchronizacji.
Na razie jednak jeszcze na chwilę będzie potrzebne.

Mi megasync normalnie działa, zainstalowałem z tego repo: https://mega.nz/linux/MEGAsync/Arch_Extra/x86_64/