Matura z informatyki

Hej, orientuje się ktoś może jak to wygląda z pisaniem matury z informatyki na linuxie? Teoretycznie na stronie cke informują, że można pracować w środowisku posiadanym przez szkołę, a od nauczyciela dostałem informację, że szkoła nie będzie linuxa instalować i to jest nieposiadane przez szkołę środowisko. Czy mogą to tak argumentować skoro linux jest darmowy i czy mogę dowolnie wybrać dystrybucję?

W razie czego, link do tych informacji: https://cke.gov.pl/images/_KOMUNIKATY/20220819%20EM%202023%20Komunikat%20o%20egzaminie%20z%20informatyki.pdf

No to są mocno zacofani :slight_smile: Ja przez posiadanie rozumiem wszelkie licencje, które uprawniają do wykorzystania w edukacji, a tak się składa, że wymienione programy dla Linuxa są open source, więc nie trzeba za nie płacić. A dwa, szkoła, z tego co mi wiadomo ma obowiązek zapewnić wszelkie pomoce dydaktyczne (i tu dochodzimy do absurdu, bo jeśli nie jest w stanie tego zapewnić to nie jest szkołą :joy:).

Podobny przypadek sprzed lat, zakończony pozytywnie. Polecam pójść tą drogą :wink:

1 polubienie