Manjaro w statystykach Steam

Manjaro pojawiło się w statystykach Steam :slight_smile:

1 polubienie

Jawne potwierdzenie wzrostu popularności. Dobry start, ze skromnym, ale przyzwoitym wśród linux’ów wzrostem. Jeżeli Steam dalej pójdzie ścieżką, którą pochwaliło się w ub. roku (wzrost liczby gier windows’owych, które mogą być uruchamiane na Linux’ie), to możemy spodziewać się lepszych wyników, zarówno Linux’a jako całości, jak i Manjaro. Nie jestem graczem, ale kibicuję.

Grywam rzadko i nie przez Steam, ale mam tam konto… to w sumie się zaloguję i zobaczę co nowego. Niech mnie też zliczą… a co mi tam :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Ciekawe rzeczy w tych statystykach:

  • Windows stracił na rzecz OSX i Linuxa, z tym, że stracił 0,14% a OSX i Linux łącznie zyskały 0,13%, gdzie zniknął 1%? Pewnie zaokrąglenia zjadły :wink:
  • Ubuntu 18.04 stracił 0,01% a Ubuntu 16,04 zyskało 0,01%, czyżby Gnome się nie podobał :stuck_out_tongue: ? Ale to pewnie w ramach statystycznego błędu.
  • Linux ma 4-krotnie mniejszy udział niż OSX na Steamie. A dokładnie, 4,04 raza więcej jest graczy na OSX, a na udział na globalnym rynku 3,97 raz więcej (grudzień 2018). Czekam, aż proporcje będą się zmieniać na korzyć Linuxa, bo coraz więcej filmików na YT pokazuje, że Linux jest dużo lepszą platformą do grania niż OSX.
  • Windows 7 (ogólnie) traci użytkowników a Windows 10 zyskuje, czyli mimo miłości do Win7 stopniowo kończy się era Win7, co może stopniowo zwiększać szansę migrację w kierunku Linuxa (wymuszone aktualizacje, nowe metro UI, szpiegowanie). Złota era Windowsa się kończy (miejmy nadzieję).

Linux będzie zyskiwał w statystykach użycia w grach, jak tylko zacznie zyskiwać w statystykach użycia na desktop’ach.

Niestety co racja to racja. Raczej nikt nie będzie ustawiał Linuxa tylko do grania… W odwrotną stronę to już norma.