Manjaro nie uruchamia sie z dicplayport

Witam
Manjaro nie ruchamia sie z podlaczonym monitorem pod display port. Po odlaczeniu go i pozostawieniu tylko monitora pod hdmi wszytko dziala prawidlowo. Chcialem system przeistalowac i z monitorem pod displayport wisi na start system i koniec.
Myslalem ze mam cos wypalone ale na tym samym kompie mam windows i tam wszytko dziala prawidlowo wiec to nie jest wina sprzetu.
Pracuje na grafice zintegrowanej z prockiem i5-11400.
Prosze o pomoc.

Ok doszedłem do ciekawego wniosku. Dzieje się tak jak mam podłączone dwa monitory, Jeśli mam podłączony tylko jeden z nich to wszytko działa poprawnie. I dzieje się tak na każdej dystrybucji tylko nie na windowsie. Co może być przyczyną ?

A to ciekawe. Sam mam 2 monitory, jeden po DP, drugi po HDMI i wszystko działa bez zarzutu.

Nie wiem, trzeba by zajrzeć w logi i podać więcej informacji o systemie.

No to trzeba szukać. Podaj xrandr -q przy podłączonych dwóch monitorach. Oraz jakie częstotliwości odświerzania i rozdzielczości z tabliczki znamionowej czy papierów dostarczonych ze sprzętem.

Xrandr:

xrandr: Failed to get size of gamma for output default
Screen 0: minimum 1920 x 1080, current 1920 x 1080, maximum 1920 x 1080
default connected primary 1920x1080+0+0 0mm x 0mm
   1920x1080     77.00* 

Niestety tylko na jednym no jak mam dwa monitory nie startuje nic. Nie jestem wstanie uruchomić komp ana dwóch monitorach.

  1. Wynik xrandr przy połączeniu tylko HDMI
  2. Wynik xrandr przy połączeniu tylko DP
  3. Nie podałeś z jaką rozdzielczością i częstotliwością mogą chodzić monitory.