Manjaro KDE - pendrive/micro sd do zapisu aplikacji

Wydaję się że tu jest to przystępnie wyjaśnione…

Udało się, jesli chodzi o dopisaną liczbę - musiała się do tego przyczynić norweska klawiatura(dziwne skróty kalwiszowe) :rofl:
Format nośnika na ext4 - dopisanie uuida w fstab - z katalogiem wcześniej stworzonym i wszystko działa.Ciekawe czy steam teraz zacznie pobierać na microsd :smiley:

Podstawowe uprawnienia dostępu do plików w Linux’ie, są prostsze niż w Windows’ach. Ale inaczej zorganizowane, więc trzeba spojrzeć, przyjąć do wiadomości i wszystko jasne :slight_smile:

Daj znać czy i jak działa. Możesz zauważyć spadek prędkości, w porównaniu do programów uruchamianych z dysku. Musisz się również liczyć z tym, że jeżeli Steam będzie intensywnie wykorzystywać kartę, to szybko ją ‘wypali’.

Zrealizowane ale i tak steam protona zainstalował na systemowym - nawet dobrze bo jednak transfer microsd jest zbyt niski i nie odpalę gry :stuck_out_tongue:
Teraz zrobiłem to samo dla usb 3.0 i jest gitara
Teraz mogę normalnie usunąć linijkę z fstab od micro sd i zmienić numer od usb3.0 z 3>2 ?

Sie chce, sie można :wink:
Myślę, że optymalnym rozwiązaniem, byłby zewnętrzny dysk po USB3.
W jakiej lokalizacji Steam instaluje gry (bo chyba o nie chodzi i one zajmują dużo miejsca, prawda)?

Zdecydowanie polecam popracować nad podstawami - będziesz bardziej samodzielny; będziesz zadawał mniej pytań; a te, które zadasz będą bardziej precyzyjne, co zwiększy Twoje szanse na otrzymanie odpowiedzi szybko i trafnie.


Możesz usunąć wiersz dotyczący karty, z fstab.
Nie rozumiem drugiej części zdania, tej dotyczącej numeru.

W fstab na końcu każdego uuid jest 0 1 - dla systemowego i 0 2( u mnie micro sd) . Rozumiem że liczby 1,2… odpowiadają od kolejności uruchamiania?

Ostatnia kolumna, to - nie tyle kolejność - ile priorytet sprawdzania systemu plików podczas startu systemu. root (/) powinien mieć ‘1’, reszta ‘2’ (lub ‘0’ dla wyłączenia sprawdzania, np. w przypadku swap’a). Ale nie twórzmy dygresji - jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat fstab, to polecam stosowne hasło na Wiki Arch’a.

Dzięki za wszystko :slight_smile: