Manjaro KDE, nie można połączyć się z VPN

Witam

Mam problem z Openvpn Manjaro KDE po zaimportowaniu pliku z konfiguracją oraz certyfikatami nie jest wstanie połączyć się z VPN. Dostaję komunikat że próba podłączenia się do VPN przekroczyła limit czasu.
W logach znalazłem, że dekodowanie PKCS12 nie powiodło się. Prawdopodobnie nieprawidłowe hasło lub nieobsługiwane/starsze kodowanie. Pod windowsem łączę się bez problemu. Czy można jakoś temu zaradzić.

Po opisie domyślam się, że logi wyglądają tak jak w linku – jeśli potwierdzasz to zastosuj to rozwiązanie :wink:

https://wiki.archlinux.org/title/OpenVPN#OpenVPN_connection_fails_after_update_to_OpenSSL3

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale to nic nie dało. Certyfikat mam w formacie mykeys.p12 może tu jest przyczyna. W logach są takie błędy:

OSTRZEŻENIE: --ns-cert-type jest PRZESTARZAŁE. Zamiast tego użyj --remote-cert-tls.

klient i serwer nie mają włączonej wspólnej wersji TLS. Może to być spowodowane niedopasowaniem opcji tls-version-min i tls-version-max na kliencie i serwerze. Jeśli twój klient OpenVPN jest w wersji od 2.3.6 do 2.3.2, spróbuj dodać tls-version-min 1.0 do konfiguracji klienta, aby używać TLS 1.0+ zamiast tylko TLS 1.0

OpenSSL: błąd: 0A000102: Procedury SSL:: nieobsługiwany protokół

TLS_ERROR: Błąd odczytu BIO tls_read_plaintext

Błąd TLS: obiekt TLS → błąd odczytu przychodzącego zwykłego tekstu

Błąd TLS: uzgadnianie TLS nie powiodło się