Manjaro kde do gnome

Witam. Czy da się bezboleśnie zainstalować gnome na kde plazma .
Nie chce instalować na nowo manjaro gnome i wszystkich programów.
Czy można utworzyć skrypt instalacji pakietów które mam w systemie.

Zainstalować się da, korzystać pewnie też, ale mogą wyjść różne kwiatki w rodzaju aplikacji niestosujących motywu ustawionego w danym DE. To samo dotyczy reszty konfiguracji obu DE. Warto także zaznaczyć, że KDE i Gnome korzystają z różnych menedżerów logowania, więc już na etapie uruchomienia danego środowiska mogą się pojawić problemy. Tak więc odradzam taką operację – polecam zamiast tego skorzystać z VirtualBoxa, live lub zainstalować na osobnej partycji, jeśli chcesz mieć na dłużej.

Oczywiście, w najprostszej wersji listę wszystkich zainstalowanych pakietów tworzysz poleceniem:

$ pacman -Qqe > pkglist.txt

a instalujesz z utworzonego pliku następującą komendą:

# pacman -S --needed - < pkglist.txt

Oba polecenia można dodatkowo skonfigurować, polecam zapoznać się z dodatkowymi możliwościami na Arch Wiki.

Dzieki za info po trenuje na virtualu. Pomyślałem że może dodam nowego użytkownika i wtedy doinstaluje gnome.
Mam jeszcze pytanie czy można do płytki instalacyjnej dodać swoją listę pakietów tak by po zainstalowaniu system byl kompletny. Wiem , ze można to zrobić po zainstalowaniu system tak jak napisałeś wyżej.
Pozdrawiam.

Można.