Manjaro 32 bit

mam bios Phoenix nie widzę tam nic takiego jak secure boot :confused:

mam log po nieudanej instalacji manjaro ale wyskakuje informacja że za duzo znaków


cała instalacja kończy sie przy 90 %

To może się nazywać jakoś inaczej. Sprawdź wcześniej podany link, pod kątem KAŻDEJ ze wskazówek.

Możesz wrzucić dużo tekstu np tu: https://pastebin.com/
i podać potem link na forum.

1 polubienie

jeśli masz taką możliwość w biosie, przełącz z AHCI na SATA i zainstaluj ponownie system zobaczymy czy również wywali

Zainstalowałem minta :slight_smile: musiałem przestawić pierwszeństwo bootowania w BIOSIE aby bootował z pendriva i jest ok ale manjaro niestety nie idzie. Także nie jest to wina blokady w Biosie przed instalowanie innego systemu niż Windows

na str. pasebin trzeba się rejestrowac?

Nie.
Wklejasz tekst (, ew. ustawiasz inne opcje, jeśli chcesz) i wysyłasz klikając w “Create New Paste”.

Jeśli się zarejestrujesz, otrzymasz dodatkowe opcje: edytuj lub usuń wszystko, co wkleisz.

No właśnie niekoniecznie. Mint wraz z paroma innymi dystrybucjami wspiera Secure Boot. Manjaro oraz pokrewne mu dystrybucje tego nie wspierają (przynajmniej nie out of box, klucze można sobie wygenerować po instalacji systemu). Opcja może się różnie nazywać, ale zwykle jest to po prostu Secure Boot. Jak jakimś cudem nie ma takiej opcji to powinno pomóc przełączenie się na tryb Legacy (lub Bios, opcja też może się różnie nazywać).

Na swojej stronie piszą, że używają Secure Boot.
Może to wyglądać jakoś tak:

Być może więc jest i u Ciebie.
Zależy jaką wersję Bios posiadasz. To powinna pokazać komenda: inxi -M

ok sprawdzę

wklajam log po zakończeniu instalacji usRun(QNetworkAccessManager*, const QUrl&, const RequestOptions&) HTTP erro - Pastebin.com

tak wygląda u mnie bios

Dlaczego w Advanced opcja Uefi boot support jest zablokowana? To może być przyczyna.

Znalazłem podobny błąd do tego u Ciebie i jest tam info, że rozwiązaniem były zmiany ustawień w Bios. system installation - Bootloader install failed - Ask Ubuntu

WARNING: [PYTHON JOB]: "Command 'grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot/efi --bootloader-id=Manjaro --force' returned non-zero exit status 1."
[PYTHON JOB]: "stdout:Installing for x86_64-efi platform.\nCould not prepare Boot variable: No space left on device\ngrub-install: error: efibootmgr failed to register the boot entry: Input/output error."

Teraz chyba wszystko jest jasne. Pamięć firmware jest zapchana i trzeba usunąć niepotrzebne wpisy. Które konkretnie to już zależy od tego co tam się znajduje. Ale tak w skrócie:

  • Sprawdzenie jakie masz tam wpisy:
efibootmgr
  • Usunięcie zduplikowanych wpisów
sudo efibootmgr -D
  • Usunięcie jednego konkretnego wpisu (za x podajesz numer wpisu):
sudo efibootmgr -B -b xxxx

Poza tym, jak wspomniał @majo dobrze by było włączyć UEFI Boot Support, nie jest to co prawda konieczne, ale jest rekomendowane.

Co do Secure Boot – tak parzę po datach i z tego co widzę twój BIOS jest jeszcze sprzed czasów tego wynalazku, więc ten problem ciebie nie dotyczy.

kiedy to zrobić? przed instalacja manjaro wpisac komndy w konsoli?

Tak by było najlepiej.

Witam, zainstalowałem minta, problem polegał na tym że musiałem uruchomić bootowanie z pedriva poprostu i mint sie zainsalował mało tego postanowiłem więc iść za ciosem sprobowałem ponownie zainstalować manjaro i co sie okazała że zainstalował sie bez problemu. Nie wiem jak to sie stało ale jest :slight_smile: