Mam pewną propozycję

Odnośnie tego - zdajesz sobie sprawę, że w Arch jest też vim-a?

https://www.archlinux.org/packages/community/any/vim-a/

Paczka z Manjaro podpisana jest kluczem:

$ gpg --verify vim-a-2.18-9-any.pkg.tar.xz.sig vim-a-2.18-9-any.pkg.tar.xz
gpg: Podpisano w pią, 9 lis 2018, 21:58:47 CET
gpg:                przy użyciu klucza RSA 86CFFCA918CF3AF47147588051E8B148A9999C34

Tymczasem jest to klucz:

https://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=vindex&fingerprint=on&exact=on&search=0x51E8B148A9999C34

Kiepski przykład…

Dodana została kategoria Inne dystrybucje - jednak gorąco zachęcamy do używania forum dla danej dystrybucji o ile to możliwe.
Ponoć świetni fachowcy udzielają się na polskim forum Arch Linuksa - https://forum.archlinux.org.pl/ - zapewne będzie to lepsze miejsce do pytań i dyskusji na temat Antegrosów, Anarchylinux, ArcoLinux, Archlabs itp.

To jest forum Manjaro, a nie ogólnolinuksowe.
Jeśli jednak chcesz pisać tutaj to prosimy o info jakiej dystrybucji używasz.

A ja Wam powiem, że kiedyś chyba na pierwszym Forum Archa, pavbaranov podał sposób jak Manjaro zmienić w Archa. Na swoją odpowiedzialność rzecz jasna. O rozwaleniu systemu po podłączeniu się do Archa, dowiedziałem się jedynie wtedy, gdy przez bardzo krótki czas testowałem Chakra Linux.
Był też okres, kiedy nie mogłem zainstalować Manjaro, bo po restarcie wszystko kończyło się „kernel panic".

Dziękuję Ci, ale na Forum Arch Linuxa również nie udzielają pomocy niektórym dystrybucjom pochodnym Archa.

Przypominam o opcji wyciszenia kategorii - jeśli nas nie interesuje i nie chcemy widzieć postów z jakiejś kategorii oraz alertów :slight_smile:

Oki :sunglasses:
Jeśli tworzę jakiś wątek, to go nie wyciszam, tylko obserwuję.

To wiadomość nie do ciebie tylko dla zainteresowanych - lub może bardziej nie zainteresowanych.

Ok :sunglasses:
Przyznaję, że mnie trochę tym zaskoczyłeś. :wink:

@NoRobot

  • Przerobić się da wszystko, na wszystko - Mercedesa da się przerobić na Audi. Nie o to mi chodzi, tylko o używanie systemu zgodnie z instrukcją obsługi. Zgodnie z tą instrukcją, nie można, przy użyciu oficjalnych mechanizmów systemowych, przerobić Manjaro na Arch’a i odwrotnie. Stąd istnienie takich metod, ale tylko nieoficjalnych, na własne ryzyko.

  • Polskie forum Arch’a zrezygnowało niedawno ze wsparcia dla kilku dystrybucji (w tym Manjaro) i zapowiedziało dalsze takie działania w przyszłości, potencjalnie. Uzasadnienie tego ruchu uważam za sensowne:
    Koniec wsparcia dla Manjaro, Chakra i KaOS na forum
    Nie mam nic przeciwko gościnnemu pokojowi dla ‘obcych’ dystrybucji (szczególnie Arch-like, w końcu rodzina), ale musi się, to odbywać na - ogólnie przyjętych - zasadach gościnności; a więc nie ma mowy o żądaniach (w przeciwieństwie do propozycji), czy nachalnej propagandzie, dowodzącej tego, że ‘moja kanapa, w moim domu, jest lepsiejsza od twojej, na której siedzę’. Niewygodnie? Nie zmuszam, znasz drogę do wyjścia.
    Współistnienie na forum różnych dystrybucji, może wszystkim wyjść na dobre, ale trzeba pamiętać o niepodważalnym fakcie, że religią panującą na TYM forum jest Manjaryzm.

  • Nie rozumiem, co jest zaskakującego w informacji @napcok’a o istnieniu przydatnej funkcjonalności. Póki co, czytam wszystko, ale ilość wpisów rośnie. Jeżeli ta tendencja utrzyma się, to zacznę niektóre pobieżnie przeglądać. Potrafię sobie również, bez większych problemów, wyobrazić użytkownika forum, który zainteresowany jest konkretnymi zakresami informacji - tylko - i resztę wyłącza. Umiejętność poruszania się w świecie przeładowanym danymi, jest jedną z bardziej niedocenianych. Nikt tego nie uczy, a ludziom nie chce się zgłębiać tematu - wolą krztusić się nadmiarem informacji i uparcie dowodzić, że tak jest lepiej i, że panują nad sytuacją.
    Nie bądź psem ogrodnika - jeżeli nie chcesz korzystać z tej funkcji, to nie korzystaj, ale nie broń innym.

3 polubienia

Jeśli tworzę jakiś wątek, to nie po to, żeby się od niego odciąć, bo czasem pojawiają się nieoczekiwane, ciekawe informacje. Jak mam czegoś dość, to się od tego odcinam i nie zabraniam tego robić innym.
Z tym psem ogrodnika, to powinieneś zrobić osobny wątek…:smiley:

Nie bierz wszystkiego do siebie, bo to ciut nieskromne jest. @napcok, w uwadze dotyczącej możliwości wyciszenia wątku nie odpowiadał na Twój wpis, ani nie odnosił się do Ciebie bezpośrednio. Była ona skierowana do potencjalnie zainteresowanych, czyli wszystkich.

Nie biorę wszystkiego do siebie, tylko zwróć, proszę uwagę na to, że w Twojej informacji wylądowały akurat moje wpisy :roll_eyes: i to było przyczyną mojej reakcji.
A co do psa ogrodnika, to zupełnie nie widzę związku z tym, co pisałem. W jaki to sposób utrudniam innym osobom dostęp do jakichś pożądanych przez nie dóbr? :thinking:
Możemy dalej pisać na ten temat, a wtedy niechybnie powstanie jakiś tekst kabaretowy. Zapraszam :smiley:

Never mind :roll_eyes: