Mało FPS w grach

Witam.
Chciałem sobie pograć w Metro 33 Redux. Odpalam. Ustawiania LOW 10-25 fps. Nie da się grać.
Włączam YT WIndows vs Linux i gościu na E8400 z GTX 750ti ma 60fps i max ustawienia. I co jest grane?
Ja mam 750ti i X4 635. W innych grach prezentowanych na YT też mam sporo klatek mniej.
Sterowniki najnowsze. 460xx. Na 455xx było to samo.
Poza tym nie widzę różnicy w fps gdy zmieniam jakość i rozdzielczość.
Jakieś sugestie?

Stary procek i karta w grach na YT – strzelam, że haczyk tkwi w tym, że na tym filmie, który widziałeś procek i karta były po OC.

Nie sądzę aby to była przyczyna różnicy. Z tego co pamiętam na windowsie grałem w Metro na dwurdzeniowym procesorze athlonie x2 250 i HD 7770 Co prawda cudów nie było, ale było grywalne. Poza tym nie wydaje mi się aby to dalo az takiego kopa o 30fps.Coś jest nie tak od samego początku jak przesiadłem się na Linuxa. Raz myszka mi sie wyłącza gdy wyłączę komputer a raz świeci całą noc. Tez nie wiem od czego to zależy. Może coś z zasilaczem nie tak.

Z myszą, to prosta sprawa - nie świeci jeżeli zasilanie na USB zostało odcięte, świeci jeżeli nie odcięto. Pytanie, dlaczego raz tak, raz siak (zakładam, że w obu przypadkach mamy do czynienia z wyłączeniem systemu, bez usypiania czy hibernacji). Ale, to OT, więc zamilknijmy na ten temat.

Coś jest nie tak.
Tomb Raider 2013
Test Graficzny
Ustawienia Wysokie
Min 42fps - Max 80fps - Śred 63fps
Ustawienia Niskie
Min 41fps - Max - 77 - Śred 62fps

W Metro to samo. Zmiana ustawień graficznych nie wpływa na klatki.