Mabox nie wykrywa drukarki (jak zainstalować?)

Witam po długim czasie. Zainstalowałem Mabox Linux 20.10 (jądro 5.9.1) ale nie mogę zainstalować drukarki Samsung CLX-3305. Nie ma jak dodać drukarki, bo w “Centrum sterowania” nie widzę takiej możliwości. Kiedyś w Manjaro było podobnie, ale ktoś podpowiedział jak to zrobić. Niestety nie zapisałem tego - a pamięć ulotna jest - i teraz nie udaje się w Mabox.
Z góry wielkie dzięki za ewentualna pomoc.
Sorry, ale nie w tym dziale umieściłem. Jeśli jakis opiekum forum mógłby? - to prosiłbym o przeniesienie do “Wsparcie-Drukarki”

Przeniosłem do właściwego wątku :wink:

Co do drukarki to najprawdopodobniej wystarczy doinstalować samsung-unified-driver z AUR i powinna działać.

Dzięki
wpisałem z konsoli
yay samsung-unified-driver
następnie wpisujemy pakiety które chcemy zainstalować (u mnie 2-4) czyli conon, printer i scaner. Muszę niestety poczekać na reset - i sprawdzę, a nastęonie dam znać.
EDIT (28.10.2020): Niestety ale Mabox nadal nie wykrywa drukarki. Muszę zatem na czas drukowania przejśc na Windowsa. Wcześniej na Mincie i Debianie automatycznie drukarka jest wykrywana. Może ktoś podpowie jak w obecnie używanym Mabox dodać drukarkę?
EDIT (28.10.2020 -drugi):
Znalazłem w sieci (stare forum Manjaro i inne) ażeby doinstalować z repo AUR
Zainstaluj serwer CUPS i dodatkowe pakiety:

yay cups (paczki 1-11) poszło OK
yay cups-filters (paczki 1-2) błąd
yay cups-pk-helper (1 paczka) OK poszło
yay libcups (paczki 1-6) - tutaj komunikat
I mport? [T/n] t
:: Importowanie kluczy przy użyciu gpg…
gpg: odbiór z serwera kluczy nie powiódł się: Błąd ogólny
błąd: pakiet xinetd nie został znaleziony
błąd: pakiet valgrind nie został znaleziony
yay lib32-libcups (paczka 1) poszło OK

Zainstalowałem też wszystki paczki cups pacmanem z “dodaj/usuń programy” -ale drukarki nie widzi niestety.

Zobacz czy masz manjaro-printer graficzny program do instalacji drukarek.

Sprawdzę i dzięki za podpowiedź. Wczoraj z repozytoriów AUR zainstalowałem
foo2zjs-nightly - foo2zjs Printer Drivers (automatically updated)
yay foo2zjs-nightly


Jednak jeszcze nie sprawdzałem. Możliwe, że to pomoże. Jak sprawdzę - dam znać.
EDIT: Po podłączeniu drukarki kablem USB system wykrył drukarkę.

foo2zjs-nightly jest bardzo dobrym pakietem, ale ja go mam w sekcji “ne aktualizować”. Moja drukarka jest chimeryczna (HP 1080) i jak już zadziała to wolę nic nie zmieniać. Tak to jest z drukarkami GDI. Pod Windą bez problemu, pod linuchem różnie. Na pewno używanie pakietu hplip jest dla niej niewskazane, choć teoretycznie powinien świetnie ją obsługiwać. Może inne konfiguracje sobie z tym radzą, ale moje kompy z Manjaro nie dają rady, Tak, że foo2zjs-nightly + CUPS i ewentualnie systemowe Ustawanie drukowania z XFCE dają u mnie najlepsze rezultaty.