Mabox nie uruchamia się z obrazu live

Cześć Wam! I Tobie @napcok :wink: Pobrałem obraz systemu, który wyszedł spod Twej ręki, ale niestety nie chce on wystartować. Błąd jaki otrzymuję to:
ERROR mount: /run/miso/sfs/rootfs: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/loop3 ERROR Failed to mount ' /dev/loop3' Failing back to interactive prompt
Czyli co, obraz systemu jest uszkodzony i, muszę pobrać na nowo?

Nie dysponuje szklaną kulą, ale możliwe. Zawsze warto sprawdzić sumy kontrolne.

No wiesz, inaczej nie umiem przedstawić błędu, ponad to, co zostało mi wyświetlone :slight_smile: Jest jeszcze kwestia, czy może brak wsparcia dla uefi, może tu być kłopotem? Sprawdzę z sourceforge, bo wcześniej pobierałem z repo

W grę oprócz uszkodzonego obrazu może też wchodzić uszkodzony nośnik albo port USB. UEFI raczej nie ma tu nic do rzeczy – jeśli już coś miałbym podejrzewać w Biosie to Secure Boot lub Fast Boot ewentualnie jakieś nietypowe ustawienia dysków.

To możesz zweryfikować kodem SHA1 pokazanym pod ikonką :information_source: (litera “i” w okręgu) na stronie pobierania Maboxa.
Dodatkowo możesz uruchomić obraz pod VirtualBoxem i zobaczyć czy startuje.

Podejrzewam, że głupotę ja popełniłem. Używam pendrive stworzonego przez Ventoy, gdzie znajduje się kilkanaście obrazów systemu, ale do tego ostatnio, wrzuciłem kilka swoich plików, przez co żaden nowo wgrany obraz systemu nie startuje. Tak więc zapewne, wszystko z obrazem Mabox’a, jest okej.

Generalnie to na obecną chwilę raczej polecałbym zaprzyjaźnienie się (lub nie) z Maboxem pod VirtualBoxem, za pomocą bety…

1 polubienie