Mabox 21.02 Foltest już dostępny

:penguin: :poland: :heart: :champagne: :slight_smile:

6 polubień

Zainstalowałem i póki co zauważyłem brak ikony głośności w zasobniku systemowym. Nie wiem czy to celowe czy przeoczenie.

To celowe, nie każdy potrzebuje ikony głośności w zasobniku.

  • klawisze multimedialne powinny działać,
  • jest też skrót do pavucontrol super + v

Jeśli chcesz mieć jednak ikonę w trayu to wystarczy ją włączyć w Edytorze Autostartu (GUI)

Inne usługi które są domyślnie wyłączone, a można je łatwo włączyć w autostarcie to na przykład

  • ClipIt - menadżer schowka
  • Hot Corners
  • Gkrellm ( uruchamiany w doku openboxa lub normalnie)
  • applet Bluetooth
1 polubienie

:slight_smile: rozumiem, skoro celowe to nie ma sprawy.

Skoro mamy tu niewielkie kółko Mabox-iarzy to dorzucam mocno entuzjastyczną recenzję Maboxa z YT :smiley:

1 polubienie

Już zainstalowany na lapku Dell Latitude e6400. Pytanko: zamierzasz zrobić też polskojęzyczne Forum? Ja langłydż czytany to spoko, ale pisany - cmuszę się wspomagać translatorem a tam czasem coś nie teges, zwłaszcza, że techniczne rzeczy idą.

Osobnego polskojęzycznego forum nie ma w planach.
Ale jest dział Polski - Mabox Linux Forum, no i tutaj można też w dziale Mabox pogadać po polsku.

Z langłydżem mam podobnie - czytany super, ale pisanie… też się często wspomagam … chociaż coraz mniej - chyba przez to, że przestaję się przejmować :wink:

Ale czemu…Czemu nie w naszym języku? :smiley: U nas mało entuzjastów tegoż?

Mabox jako polski projekt bazujący na Manjaro od zawsze miał swoją siedzibę na tutejszym forum.
Mnożenie bytów ponad miarę nie ma sensu - zasoby i czas “opiekuna” też nie są z gumy :wink:
A entuzjastów jest niemało, rzekłbym nawet że zaskakująco dużo - jak na projekt adresowany raczej do średnio już obeznanych z Linuksem :smiley:

1 polubienie

Bardziej odnosiłem się, do samej prezentacji na YT :wink:

Distribution Release: Mabox Linux 21.02 – notka na DistroWatch.

3 polubienia

To ja dorzucę swój krótki filmik :wink:

5 polubień

Filmik ok. Pomocny i dosyć czytelny ale przydałby się słowny komentarz od autora.