Mabox 18.12 nie działa sieć

Przed chwilą zainstalowałem Maboxa 18.12 i nie mogę zaktualizować systemu (ikona pokazuje połączenie sieciowe), po wpisaniu pacman -Syu po chwili pojawia się coś takiego “1000ms time out”.
Po wpisaniu polecenia systemctl aktywny jest networkmenager.service.

0 Likes

Mabox-problem z połączeniem wi-fi

Przy niedziałającej sieci service nie jest pierwszym miejscem do sprawdzenia. Uruchom przeglądarkę i upewnij się, że strony wchodzą (najlepiej, takie których nie odwiedzałeś wcześniej). Jeżeli tak, to … na początek zaktualizowałbym listę mirrorów.

0 Likes

W ogóle nie działa sieć, ani przeglądarka, ani próba aktualizacji mirrorów. Gdy wcześniej zainstalowałem z architekta manjaro np. kde czy gnome, to także nie było sieci (pomimo, że ikona wskazywała na połączenie sieciowe). Ale gdy zainstaluje Antergosa (z dowolnym środowiskiem) wszystko działa.

0 Likes

Proponuje aktywować usługę systemd-resolved.
systemctl enable systemd-resolved.service
oraz
systemctl start systemd-resolved.service
Następnie reboot systemu.

0 Likes

W jakim celu?

@kapitannemo -> w takim razie:

• jak, to wygląda w wersji live, uruchamianej z pen’a/DVD?
  • jaki jest rezulatat komendy:
$ mhwd -li
0 Likes

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

0 Likes

Z kontekstu domyślam się co chciałeś ująć tym lakonicznym wpisem, ale z Forum korzystają ludzie, którzy zaglądają tutaj po wiedzę i ulgę w cierpieniu, a nie złaknieni zagadek, więc może napiszesz, że problem rozwiązany (zapewne), jakie jest rozwiązanie i (opcjonalnie, jeżeli to możliwe) oznaczysz post, który to rozwiązanie podpowiada.

0 Likes