Mabox 18.12 nie działa sieć

Przed chwilą zainstalowałem Maboxa 18.12 i nie mogę zaktualizować systemu (ikona pokazuje połączenie sieciowe), po wpisaniu pacman -Syu po chwili pojawia się coś takiego “1000ms time out”.
Po wpisaniu polecenia systemctl aktywny jest networkmenager.service.

Przy niedziałającej sieci service nie jest pierwszym miejscem do sprawdzenia. Uruchom przeglądarkę i upewnij się, że strony wchodzą (najlepiej, takie których nie odwiedzałeś wcześniej). Jeżeli tak, to … na początek zaktualizowałbym listę mirrorów.

W ogóle nie działa sieć, ani przeglądarka, ani próba aktualizacji mirrorów. Gdy wcześniej zainstalowałem z architekta manjaro np. kde czy gnome, to także nie było sieci (pomimo, że ikona wskazywała na połączenie sieciowe). Ale gdy zainstaluje Antergosa (z dowolnym środowiskiem) wszystko działa.

Proponuje aktywować usługę systemd-resolved.
systemctl enable systemd-resolved.service
oraz
systemctl start systemd-resolved.service
Następnie reboot systemu.

W jakim celu?


@kapitannemo w takim razie:

  • jak, to wygląda w wersji live, uruchamianej z pen’a/DVD?
  • jaki jest rezulatat komendy:
$ mhwd -li

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Z kontekstu domyślam się co chciałeś ująć tym lakonicznym wpisem, ale z Forum korzystają ludzie, którzy zaglądają tutaj po wiedzę i ulgę w cierpieniu, a nie złaknieni zagadek, więc może napiszesz, że problem rozwiązany (zapewne), jakie jest rozwiązanie i (opcjonalnie, jeżeli to możliwe) oznaczysz post, który to rozwiązanie podpowiada.