Lokalizowanie stacji bazowej GSM/LTE w Linuksie?

Czy znacie jakieś pakiety w Linuksie pozwalające zlokalizować z której stacji bazowej GSM/LTE aktualnie korzystamy? (będąc podłączonym do sieci poprzez router/modem)

Nie wiem, czy dokładnie o to ci chodzi, ale znalazłem coś takiego: GSM Sniffing: Locating Cell Towers – Software Defined Radio Series #6 | Crazy Danish Hacker

Żadnych aplikacji nie potrzeba, tylko odczytujesz odpowiednie dane z telefonu (w twoim przypadku z modemu – pewnie są gdzieś w konfiguracji/ustawieniach) i wpisujesz je w wyszukiwarkę. I gotowe.

Szukam najlepiej programu, który by sobie sam wyszukał odpowiednie wartości, a mi podał do którego przekaźnika GSM jestem aktualnie podpięty.
W ostateczności, takiego, który poda mi wartości, które należy wpisać gdzieś na jakieś stronie.

Na stronie z tego filmiku ( https://opencellid.org ) należy podać wartości: MCC, MNC, LAC, Cell ID, w wyniku których otrzymamy zbiór punktów, w których kiedyś przebywali ochotnicy tego projektu i logowali się do sieci. Jeśli jest dużo tych punktów/ochotników, to można oszacować obszar, w którym znajduje się przekaźnik GSM.

W moim routerze dostępne są dwie wartości: Cell ID i PCI .
Tych wartości nie jestem w stanie wykorzystać na powyższej stronie, ani na http://beta.btsearch.pl/ (dużo lepszej moim zdaniem), gdzie, w zależności od sieci, a także przekaźnika, stosowane są różne zestawy parametrów, np.:
LAC eNBID CLID E-CID
lub: LAC RNC CID LongCID Nośna
lub: Pasmo Nr stacji Nr pozwolenia Typ
i kilka innych wariantów.

… I właśnie po raz pierwszy udało mi się ustalić, że wartość Cell ID w moim routerze (choć tylko dla sieci PLUS) odpowiada wartości E-CID przekaźnika, z którego akurat korzystam. Niestety jest to wyjątek, gdyż mam zapisanych kilka poprzednich wartości Cell ID (też w sieci PLUS), których jednak nie mogę odnaleźć na liście tego przekaźnika.