Legimi na Manjaro

Cześć! Od ostatniego posta minęły 2 lata, więc odgrzewam temat: Jak uruchamiać aplikacje z Google Play pod Linuksem? (i to bezpłatnie).
Konkretnie potrzebuję używać aplikację Legimi (internetowa wypożyczalnia ebooków i audiobooków). Aplikacja dostępna jest w Sklepie Google Play.
Szukałem informacji o emulacji Androida w internecie i mam po tym mętlik w głowie. Jest wiele emulatorów, ale nie każdy ma dostęp do aplikacji google play. Do tego są emulatory Androida x86 jak i ARM. Na dodatek są zarówno bardziej emukatory sprzętu, jak i programy typu Wine.
W tym multum możliwości nawet nie wiem czego mam szukać :scream:
Czytałem tu o Genymotion, ale ten jest już płatny, a nie chciałbym płacić na możliwość emulacji.
Mam komputer x86, więc podejrzewam, że potrzebuję emulator ARM?
Jak się za to zabrać? Jaki emulator polecacie?

edit:

Widzę, że na https://www.apkmirror.com jest Legimi i to w wersjach na różne procesory - czyli wygląda na to, że nie musi być emulacji ARM

Waydroid. To chyba jedyny sensowny i rozwijany dziś tego typu soft z możliwością uruchomienia Google Play (nie licząc być może jakichś komercyjnych rozwiązań).

Z tego co wiem, Legimi ma też wersję na Windowsy – możesz spróbować uruchomić tę wersję przez Wine

PS. Przeniosłem post do nowego wątku, lepiej nie odkopywać tematów sprzed paru lat :wink:

Do użytku prywatnego jest darmowy - i działa.

waydroid wydaje się być OK. (Sprawdzę przy okazji.)
Jest jeszcze kilka alternatyw (których nie testowałem).
Daj proszę znać, gdy jak Ci poszło.

Dzięki za rady!

Najsensowniejszą wersją aplikacji Legimi jest ta pod Androida - jest najbardziej dopracowana.

Legimi działa na Waydroidzie! Zainstalowałem z repozytoriów Aur.
Obsługi Google Play tam raczej nie ma, albo trzeba coś jeszcze zainstalować żeby była, a ja nie wiem co. Jak się wejdzie (przez przeglądarkę internetową) na sklep Play, to ten nie rozpoznaje urządzenia.
To nic nie szkodzi, bo można instalować aplikacje z alternatywnych serwerów. Wystarczy ściągnąć z netu plik *.apk ,a następnie zainstalować go przy pomocy polecenia w konsoli (w linuksie, a nie w waydroidzie). Polecenie: waydroid app install xyz.apk
https://docs.waydro.id/usage/install-and-run-android-applications
Po instalacji oprócz waydroida pojawia nam się w systemie ikona zainstalowanej aplikacji, więc można ją odpalić bezpośrednio (bez wcześniejszego odpalania waydroida).
Działa to dobrze i płynnie. Jedyny minus, że aplikacje uruchamiane w Waydroidzie (podobnie jak pulpit waydroida) działają tylko w trybie pełnoekranowym (nie ma okien) - Nie wiem czy da się inaczej.

Pakiet waydroid-image-gapps daje obsługę Google Play (za co odpowiada Open GAPPS)

Nie wiem, czy uda się w Waydroidzie, ale w Genymobile korzystasz z okna z wybraną instalacją Androida (także z opcją Open GAPPS), co wygląda tak: https://support.genymotion.com/hc/en-us/articles/4414586104977-How-to-install-Google-Play-Store-and-other-Google-Apps-in-Genymotion-