Lazy Newb Pack problem z czcionkami (?) na i3wm

Hej, po instalacji, mam problem z bardzo dużymi odstępami między literami. Problem zauważyłem w terminalu, ale tam to ogarnąłem poprzez zmianę czcionki w plikach konfiguracyjnych urxvt. Jednak nie wiem jak sobie z tym poradzić na przykład w Lazy Newb Pack do Dwarf fortrest


Wygląda to okropnie. Nie udało mi się znaleźć informacji gdzie zmienić czcionkę w obrębie konfiguracji tego konkretnego programu, więc domyślam się że musi być jakiś sposób na zmianę domyślnej czcionki w całym systemie. Ktoś się orientuje jak to zrobić?
EDIT: używam i3-gaps jeśli to ma jakieś znaczenie

Środowisko graficzne to jedna z najważniejszych informacji jeśli chodzi o czcionki.

Podejrzewam, że czcionkę zmienisz tak samo jak w klasycznym i3wm – zwłaszcza, że i3-gaps jest dość bliskim jego forkiem.

Nie wiem, czy jest coś takiego jak domyślna czcionka w Manjaro. Raczej jest tak, że każde wydanie (KDE, Gnome, XFCE itd.) ma ustawioną swoją czcionkę. W Manjaro KDE jest nią Noto Sans.

Skąd zainstalowałeś i w jaki sposób ten program?
Czy inne programy też mają skopane czcionki (np. przeglądarka www, menedżer plików)?
Podejrzewam, że to jakaś staroć spoza repozytoriów i problem jest w samym programie a nie w Manjaro.

@napcok inne programy działają poprawnie.
Stąd po prostu ściągnąłem archiwum i odpalam przez skrypt bez instalowania:
http://dffd.bay12games.com/file.php?id=13244

Sciągnąłem ten program i u mnie wygląda to lepiej - choć też kiepsko.

Jak widać krzaczy błędami i ostrzeżeniami związanymi z fontconfig.

Zmienię zaraz temat wątku na bardziej adekwatny.

@kamien a dlaczego odpalasz ten program na pełnym ekranie? Może to jest przyczyna? Użyj skrótu, który spowoduje, że ten program będzie w normalnym oknie.

tę błędy z fontconfig pojawiają się na każdej dystrybucji próbowałem to odpalić na debianie, ubuntu, archu i mincie. Ale tam nie było takich rozstrzelonych liter teraz jeszcze spróbowałem przełączyć się na xfce, ale niestety wygląda to tak samo, nawet jak nie jest na pełnym ekranie

@kamien
podstawa jeśli chodzi o czcionki w większości TWM ( tiling window manager ) zupełnie inne się ustawia stricte ( config i3wm ) a zupełnie inne w systemie dajmy na to np:

  • xos4 Terminus - działa poprawnie w i3-gaps ale w systemie już nie koniecznie
    w drugą stronę podobnie czcionka która będzie działać poprawnie w systemie
    nie koniecznie w i3-gaps będzie się wyświetlać poprawnie…

może być też tak że wspomniany program Lazy Newb Pack ma właśnie coś takiego…

co do fontconfig to warto przeanalizować błędy którymi sypie…