Laptop MSI a Manjaro

Cześć, chcę zakupić nowego laptopa, ale od lat siedze na linuxach, obecnie Manjaro i najbardziej mi podpasował. Czy ktoś wie czy na Laptopach MSI (konkretnie chcę kupić MSI GF63 12UC-1044XPL) są jakieś problemy? Czy karta dedykowana (NVIDIA Geforce RTX 3050) będzie działać bez problemu w grach? Czy ogólnie wszystko gra?

Nie widzę powodu dlaczego miałyby być jakieś problemy.

  1. W bazie Linux Hardware co prawda nie ma modelu GF63 12UC ale patrząc szerzej na samo GF63 wygląda, że jest ok.
  2. W komputroniku laptop jest dostępny bez systemu – raczej nie sprzedawaliby go w tej postaci gdyby nie działał z Linuksem.
  3. Grafika będzie działać w grach – tak samo jak każda inna – ale nie spodziewaj się jakichś oszałamiających wyników – raz, że to jest model raczej z niższej półki przeznaczony do grania max w 1080p – w takim Cyberpunku 2077 na 60fps masz szansę dopiero na niskich ustawieniach (bez DLSS). I dwa – TDP w twoim modelu jest ustawione na 45W – dużo niżej niż na laptopach z zalinkowanego testu, więc wydajność będzie jeszcze niższa.
1 polubienie

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że to średnio-niska półka, ale raczej nie zależy mi na najnowszych tytułach. Bardziej Np. Wiedźmin 3 na średnich czy Metro Exodus, coś w ten deseń. A na ogół to będzie po prostu ładny laptop na codzień :slight_smile: