Languagetool zawiesza dokument LibreOffice

Witam,
zainstalowałem z repozytorium AUR libreoffice-extension-languagetool. Niestety po kilku chwilach tworzenia nowego tekstu w LibreOffice (7.3.0.3) wszystko się zawiesza. Kursor jest nieruchomy. Mogę jedynie zapisać dokument, ale nie mogę na nim dalej pracować. Podobnie jest gdy pobieram dodatek ze strony LanguageTool » Extensions i instaluję w LO.
Jest na to jakieś rozwiązanie?
Dodam tylko, że to rozszerzenie działa bez zarzutu z Thunderbird i Firefox.

Mogę potwierdzić, że coś podobnego ma miejsce. W moim przypadku przy naprawdę szybkim pisaniu – w moim przypadku jest to zauważalne tylko, gdy przytrzymam jakiś klawisz. Zamiera pole tekstowe, reszta interfejsu LO jest klikalna. W logach niestety nie ma nic ciekawego (albo ja nie wiem jak dotrzeć do właściwych logów). Pomaga zminimalizowanie okna.

Jak rozumiem ta sytuacja u ciebie pojawia się dużo szybciej bez spawnowania pojedynczego klawisza. Polecałbym dokładniej przebadać kiedy to występuje – tj. czy po wpisaniu określonej liczby znaków, czasie czy też nie ma to z tym związku. Zbadałbym też, przy jakim tempie pisania ten błąd się pojawia. Czy jest coś, co pomaga – minimalizacja, zmiana rozmiaru okna, zasłonięcie innym itp. Sprawdziłbym też, czy instalacja starszej wersji dodatku coś zmienia. Po wszystkich testach zgłosiłbym bug autorom dodatku, załączając również informacje o sprzęcie, dystrybucji i środowisku graficznym – niewykluczone, że jest to jakiś wewnętrzny błąd albo jest to kwestia optymalizacji kodu – w tym przypadku im słabszy sprzęt, tym szybciej powinno się zauważyć objawy i tym łatwiej będzie go debugować. Tak czy inaczej, jest bardzo prawdopodobne, że tylko autorzy dodatku będą w stanie pomóc w tej kwestii.