Kto z Was nie używa Manjaro?

W związku z tym, iż wyszliśmy ze śmietnika, chcę się Was zapytać o to, co w tytule. Jeśli nie macie Manjaro, to z jakiego systemu korzystacie?
Ja mam Zen Linux.

A ja gdy instalowałem Anarchy to z myślą o Arch-u. Zresztą repo Anarchy jest nieaktywne, tak więc go nie używam. To w sumie mam Arch Linuxa.

Tak najczęściej bywa. Chcemy mieć Archa, ale również chcemy jakoś ominąć tę klasyczną instalację.

❯❯❯ lsb_release -a
LSB Version:	1.4
Distributor ID:	Arch
Description:	Arch Linux
Release:	rolling
Codename:	n/a

i tyle w temacie :smiley:

Ja też tak mam.

$ lsb_release -a
LSB Version: 1.4
Distributor ID: Arch
Description: Arch Linux
Release: rolling
Codename: n/a

I ja mam to samo:
$ lsb_release -a
LSB Version: 1.4
Distributor ID: Arch
Description: Arch Linux
Release: rolling
Codename: n/a

@NoRobot Zen Linux bazuje na Debianie i od lat jest niewspierana:

Ty używałeś prawdopodobnie Zen Installer:

U mnie oczywiście Arch:

LSB Version:    1.4
Distributor ID: Arch
Description:    Arch Linux
Release:        rolling
Codename:       n/a

Tak, masz rację. Ale Zen jako filozofia jest bliski mojemu sercu :heart_eyes:

To nie jest jakiś wielki problem. Mam Manjaro na na blaszaku, Archa na lapku. Jest mnóstwo opisów instalacji i choć trochę znających Linuxa nie powinni mieć z tym kłopotów.

Dla mnie wtedy to było pewne wyzwanie, ale ile radości było, kiedy z tym sobie poradziłem.:smiley:

A po kiego sobie utrudniać życie, jeśli obecnie jest dostępnych kilka obrazów iso Arch-a ze skryptem instalacyjnym.

@robson75 @NoRobot @LinGruby po co jesteście na tym forum skoro nie używacie Manjaro? Proszę przenieść się na forum swoich dystrybucji.

jak chcesz być konsekwentny to dopisz jeszcze @Piaskun’a też nie jest na Manjaro

czy to tylko jakieś personalne wytyki do naszej trójki?


a kolejna sprawa przygodę z Arch Linux’em zacząłem od Manjaro ( czego nie kryję i wszyscy o tym wiedzą ) i czuję pewien sentyment ( zwłaszcza do Manjaro i3 ) a to że mam na jednym z 4 lapków postawionego Arch Linux to nie znaczy że nie mogę na reszcie mieć postawionego Manjaro :wink:
bo że na blaszaku jak wszyscy wiedzą od 10 lat stoi Debian :wink:


także personalne wytyki które nic nie wnoszą do tematu zachowaj człowieku dla Siebie…

Otóż to! :sunglasses:

Jak Ci się to nie podoba, to weź patyka i nas przegoń stąd :rofl:

@aquila skoro już robisz z logiki damę lekkich obyczajów, to sam zadaj sobie pytanie: co tutaj robisz, skoro na jednym kompie masz Manjaro a na drugim już nie. Nam możesz dać wszystkim pełnego bana a sobie tylko połowicznego, bo jednak na jednym kompie Manjaro masz. Swoją drogą, zostałeś dziś bezapelacyjnym liderem dnia - nie macie Manjaro a poszli won :smiley: Jestem na forum bo mam chęć i nie łamię ani jednego punktu regulaminu - forum jest poświęcone Manjaro ale posiadanie go nie jest w żaden sposób wymagane - jeśli zaś oczekujesz by tak było, wprowadź taki zapis w regulaminie i problem nieproszonych gości zniknie jak za dotknięciem magicznej różdżki. Za dobrą radę rzecz jasna nie musisz dziękować :wink:

2 polubienia

Miałem Manjaro KDE, mam Antergos KDE… nie moja wina ża Manjaro nie polubiło za bardzo mojego kompa. Będę na dniach zmieniał procesor na lepszy, kto wie czy wtedy nie wrócę by wypróbować zainstalować Manjaro.

Ja też nie siedzę na manjaro, mnie też przegonisz?

Jak widać, awatar ze wściekłym orłem jest u @aquila doskonale trafiony! :rofl:

Na moim laptopie niepodzielnie króluje Manjaro, na którego chucham i dmucham. Nie przeszkadza mi to, jednak, w eksperymentowaniu z innymi dystrybucjami Linux’a.
À props wcześniejszej wymiany zdań, pozwolę sobie na takie porównanie: jeżeli kierowca/specjalista od samochodów jest dobry, ma wiedzę i potrafi się nią dzielić, to nie jest ważne jakim autem obecnie jeździ.
Według mnie, dobrze, że istnieje tutaj taki dział.