Konto mail'owe - wybór dostawcy

No właśnie, co wybrać?

  1. Konto będzie używane przez osoby starsze, ale fizycznie obsługiwane przez użytkowników sprawnie posługujących się internetem.
  2. Bajery, są zbędne, wręcz niemile widziane. Przeznaczeniem mail’a jest codzienny użytek, głównie do korespondencji w sprawach formalnych, dotyczących codziennego życia.
  3. Rozwiązanie ma być proste, stabilne, długoterminowe.
  4. Obsługa musi być w języku polskim.
  5. Dostęp przez WWW, POP3 i IMAP.
  6. Gmail - wiem, znam :wink: Mam również zdanie na ten temat, zmieszane. Załóżmy, że Google jest domyślne i skupmy się na innych rozwiązaniach.

mail.linux.pl
Bez spamu, z IMAP/POP3, nawet spoko. Hulam już kilka lat.
Jedyny minus = trzeba zalogować się minimum raz na 90dni bo usuwają nieużywane konta.
Skrzynka na linuxie radzi sobie bez problemów z:
gmx
yahoo mail
gmail
hotmail
interia
wp

Ma problemy z onetem od czasu do czasu, lubią wsiąknąć maile.

Polscy dostawcy odpadają – za dużo spamu, a to z kolei może w łatwy sposób doprowadzić do niechcianych wydatków, wyłudzeń itp. Tak naprawdę poza Gmailem widzę tylko dwa rozwiązania Outlook i Protonmail. Chociaż trzeba zaznaczyć, że w Protonmail za IMAP trzeba zapłacić.

1 polubienie

Dzięki za opinie. Uznałem, że w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie outlook.com .

Dodałbym jeszcze tutanota - całkiem fajne rozwiązania.

@Piaskun, dzięki. Dla mnie to coś nowego, przyjrzę się.

Przecież linux.pl jest bez spamu, co z tego że to polski dostawca? Jeśli boicie się pośredników aż tak to jedynym sensownym rozwiązaniem jest publiczne IP oraz jakiś Asus typu EeePC postawiony na serwer POP3. Prądu to je tyle że w cenie paczki fajek macie serwer 24/7/365 i najbezpieczniejszy z najbezpieczniejszych.

Różne rozwiązania pasują do różnych problemów. Istota tej zabawy nie polega na wyborze króla i królowej balu, tylko w zapewnieniu sobie wpisów do karnetów najfajniejszych dziewczyn.

Ja używam GMX i polecam go, jest szybszy niż gmail a do tego zero spamu