Konfiguracja i sterowniki do Epson WF-2750

Cześć Szanowni użytkownicy.
Mam problem z konfiguracją drukarki Epson WF-2750. Chciałbym drukować przez wifi, ale konfigurator drukarek nie znajduje sterownika dla mojego sprzętu. Mam Manjaro z Gnome. Na Manjaro z Xfce konfigurator znajdował odpowiedni sterownik, zdaje się że “generic”. Próbowałem już pliku PPD, ale wtedy kolejka druku jest wstrzymana, drukarka nie reaguje. Nie mam kabla usb do drukarki, zawsze drukowałem przez wifi. Dodam jeszcze, że drukarka dodaje się bez problemu do listy urządzeń, ale wyszukiwany automatycznie sterownik nie pasuje, bo drukowane są na kartce różne znaki symbole, itp. Czy da się tu coś poradzić?

https://aur.archlinux.org/packages/epson-inkjet-printer-escpr/
Znalazłem w AUR sterowniki, zainstalowałem. Co teraz? :smiley:

Okej już działa. Wygląda na to, że należało pobrać paczkę z AUR. Z tej paczki wgrałem plik PPD do mojej drukarki. Udało się wydrukować stronę testową i obrazek.

Dobrze @Radeit, że niewielu jest takich jak Ty: sam rozwiązałeś Twój problem. Inaczej Forum straciło by rację bytu :wink:

Przy okazji, powstał µPoradnik o tym, w jaki sposób szukać rozwiązania, co w zasadzie sprowadza się do jednego: węszyć, gdzie się da, jak się da - w repozytoriach, w AUR, na forach.

Jak widać, drukarki to top 10 problemów z Manjaro i ogólnie z distro Linuksa. Jak pisał @azja i jak wynika z mojego doświadczenia producentom mało się opłaca robić urządzenia i stery do niszowych jednak desktopowych systemów. Tylko, że to jest taki samograj - mało userów - mało działających urządzeń -mało userów. I tak w koło Macieju.