Klawisze Funkcyjne

Witam,
Na klawiaturze każdego laptopa jest klawisz funkcyjny FN (zwykle obok klawisza z symbolem Windows) - ma on sporo zastosowań
Do poczytania TUTAJ
Klawisz FN
EDIT: jest też sporo skrótów z wykorzystaniem klawisza “Win” +(inny)
Wiele jest też SKRÓTÓW KLAWISZOWYCH

Co do samych skrótów klawiszowych, a nawet obsługi klawisza fn i wielu innych – to zależy :smiley:

Niektóre programy, systemy i dystrybucje Linuxa mogą mieć przypisane różnym skrótom różne zadania. Warto odwiedzić w ustawieniach systemowych moduł skrótów, żeby sprawdzić jakim akcjom, jaki skrót został przypisany i ewentualnie zmienić jeśli coś się nam nie podoba. Swoje, niezależne od systemowych, konfiguracje skrótów mogą mieć też różne programy w swoich ustawieniach.

W KDE odpowiednie ustawienia znajdują się, co oczywiste, w Skrótach. Jeśli jakiegoś programu nie ma (tutaj np. nie pokazują się programy spoza środowiska KDE) to wtedy należy się udać do ustawień tego programu. Dodatkowo w Obsługa > Klawiatura > Zaawansowane możemy zmodyfikować działanie niektórych klawiszy oraz włączyć dodatkowe skróty i klawisze, np. klawisz Compose. Ogólnie, możliwości konfiguracji są niemal nieskończone.

EDIT: Dużo zależy też od samego sprzętu – jeden producent mógł założyć, że regulacja głośności będzie np. pod fn+f11/12 a inny, że pod fn+f1/2. Jeszcze inny nie umieścił na klawiaturze takich nalepek i nie przewidział takiej możliwości. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to zmienić według naszego upodobania.

1lajk

forum.manjaro.pl - polskie wsparcie Manjaro. Hostowane przez: