Kernel 6.2.6-1

Witam
Czy w manjaro linux jest lepiej stosować kernel te polecane , długim okresem wsparcia ?
Pytam bo po dzisiejszej aktualizacji pojawiła się możliwość instalacji nowego kernela 6.2.6-1.
Pozdrawiam

To zależy tylko i wyłącznie od ciebie, ale generalnie zasada jest taka, że jak masz nowy sprzęt, to potencjalnie więcej zyskasz na nowszym kernelu.
To na co warto zwracać uwagę to, aby mieć 2 kernele – w razie gdyby aktualnie używany z jakiegoś powodu odmówił posłuszeństwa – to podejście już raz mnie uratowało przed większymi problemami :wink:

Pracuje na laptopie Dell Inspiron 3552 N3710/4GB/500
czy takie wersje kernele beda dobre dla tego laptopa 6.0.19-4+6.1.19-1 ?

Ja od zawsze trzymam się kerneli LTS (z długim okresem wsparcia). Są one super stabilne i nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Bardzo polecam takie podejście.

Oczywiście, jeśli masz jakiś racjonalny powód do instalacji kernela nowszego niż LTS, np. posiadasz nowy sprzęt, do którego jest lepsze wsparcie w najnowszych kernelach - to w Manjaro możesz w banalny sposób zainstalować nawet kilka kerneli obok siebie.
Wtedy możesz wybrać, który kernel chcesz uruchomić podczas startu systemu.

Ślepe jaranie się najnowszymi numerkami - typu nie mam pojęcia o co biega, ale chce mieć najnowszy kernel bo ma wyższy numerek - jest imho przejawem niewiedzy/głupoty.

Masz zainstalowane dwa kernele czy jeden ?

W tej chwili mam dwa - oba LTS.

Najnowszy zainstalowałem niedawno, za jakiś czas pewnie usunę starszy.