Kernel 5.5.0 już wydany

Pojawił się nowy Kernel: 5.5.0-050500-generic (w debianowych dystro już stable)

Może w testowych wydaniach, bo w stabilnych na pewno jeszcze nie. Zresztą jeśli już mówić o pierwszeństwie w najnowszych kernelach to wydaje mi się, że jako pierwsze pojawiają się one w Archu i jego pochodnych (w tym Manjaro), i w innych dystrybucjach opartych o rolling release. Debian i jego pochodne, jako że opierają się na zupełnie innym modelu, dostaną ten kernel znacznie później.

@lcoyote podaj źródło swoich informacji, bez tego nie podejmuję dyskusji.

Czytam kilka razy… i tak się zastanawiam cóż poeta miał na myśli?
To, że wyszedł kernel 5.5 jest zrozumiałe… reszta zupełnie nie :wink:

Przy tego typu postach warto podać jakiegoś linka.
Tutaj opis dotyczący najważniejszych nowości:

2 polubienia

Jako jednego z trzech Linux używam Minta 19.3 i tam mam właśnie używany najnowszy kernel.
Nowy Kernel
i dodatkowo w terminalu
Nowy kernel_1

@lcoyote widzę, że korzystasz z Ukuu, jednak pamiętaj, że są to bardzo wczesne, testowe wersje, które instalujesz na własną odpowiedzialność. Tutaj wytłumaczenie dlaczego nie jest to wskazane. W twoim przypadku na Mincie to nie jest stabilny kernel tylko jego pierwsza testowa wersja. Jeśli już mamy się ścigać o to gdzie ten kernel pojawił się pierwszy to w Manjaro już od jakiegoś czasu można było testować wersję RC dostarczaną przez deweloperów systemu i dostępną z poziomu ustawień systemowych bez kombinowania z zewnętrznymi repozytoriami i programami :stuck_out_tongue:

EDIT: Myślę, że następne takie “newsy” będę usuwać, skoro dotyczą testowych kerneli Linux Mint i nie są powiązane w żaden sposób z Manjaro. Myślę też, że nie ma większego sensu ogłaszać wydania każdego kernela, wystarczą tylko informacje o wersjach LTS z krótkim opisem nowych funkcji i/lub odesłaniem do artykułu na ten temat.

1 polubienie