Kernel 5.4 w stable

Kernel 5.4 LTS, a dokładnie 5.4.2 pojawił się w repozytorium stable.
Prawdopodobnie wkrótce pojawią się również uaktualnione obrazy ISO.

1 polubienie

Starając się maksymalnie zredukować potencjalne problemy, sądzę, że wersja 5.4.2 za szybko została dodana do stable.
Unikając potencjalnych problemów (choć być może wcale ich nie będzie) poczekam na kilka aktualizacji tego jądra, gdzieś do wersji 5.4.5 .

A dlaczego po prostu tego nie sprawdzisz?
To jest Manjaro, więc można w banalny sposób zainstalować nowe jądro bez potrzeby usuwania starszych.
Jeśli na nowym cokolwiek by nie działało to po prostu przy następnym bootowaniu wystarczy wybrać stare.
System (grub) pamięta jakie jądro było ostatnio wybrane i uruchamia je automatycznie podczas następnych startów.

nie wiem jak w Manjaro ale w Arch kernel 5.4.1 pojawił się jako stable…
a ja osobiście siedzę od 5.4.0 i zero problemów…
a swoją drogą każdy chyba ma 2 kernel ( to podstawa ) aktualny i lts a i mają i więcej jak testują różne kernele…
a od siebie dodam dobrze że Manjaro idzie do przodu a nie stoi w tyle z kernelami…

o to to samo sedno… ( po dniu lub 2-ch będzie wiadomo czy działa stabilnie i nie powoduje problemów…

Macie swoje racje. Ja też mam 2 kerele, jednak preferuję stabilność, więc wolę, na wszelki wypadek, trochę poczekać :wink:

Każdemu według potrzeb i w granicach rozsądku. Na swoich maszynach instaluję najnowsze stabilne jądro i LTS jako drugie (w obecnej sytuacji, są to dwa LTS’y). Na zaprzyjaźnionych komp’ach postępuję jednak bardziej zachowawczo i instaluję wyłącznie LTS’y, dwa ostatnie.

Co do 5.4, to pracuję na nim drugi dzień i nie widzę, póki co, problemów. Żadnych nowych.

ja ostatnio pokusiłem się zbudować z nową flagą

CONFIG_CC_OPTIMIZE_FOR_PERFORMANCE_O3=y

która jak powiadają jest kontrowersyjna bo potrafi wprowadzać dziwne zachowania w pracy systemu osobiście nic takiego nie zaobserwowałem

lingruby at arch-bspwm ~   
❯❯❯  uname -a                                                                                                                                        [0]  [353]  4:54:27
Linux arch-bspwm 5.4.2.ll11-1-lingruby-git+ #1 SMP PREEMPT Mon, 09 Dec 2019 21:31:37 +0000 x86_64 GNU/Linux
lingruby at arch-bspwm ~   
❯❯❯                                                                                                                                                  [0]  [354]  4:54:29

od 2 dni działa poprawnie :smiley:

Wczoraj już pojawiła się wersja

Kernel: 5.4.3-050403-generic

i zauważyłem w terminalu aktualizacje sterowników r8169

Od wczoraj już nowa wersja jądra

christophe@christophe-Lenovo-G585:~$ inxi -Fxz
System:
  Host: christophe-Lenovo-G585 **Kernel: 5.4.6-050406-generic x86_64 bits**: 64 
  compiler: gcc v: 9.2.1 Desktop: MATE 1.22.2 Distro: Manjaro 18.1.0 Juhraya
Machine:
  Type: Laptop System: LENOVO product: 2181 v: Lenovo G585 

… w repozytorium unstable i testing. W stable ciągle jest 5.4.2.

Przy okazji narzędzie do sprawdzania → https://manjaro32.org/repo-compare/

1 polubienie