KDE Plasma problem z ProtonVPN

Proton VPN, to płatny jak i bezpłatny VPN. Wcześniej zdarzało mi się z niego korzystać na XFCE. Należy wpisać odpowiednią nazwę i hasło w połączeniach i gotowe. Można też tego dokonac poprzez Terminal, jednak to dość upierdliwe.
Czy korzysta ktoś i wspomoże radą? Coś tam szukałem w internecie, ale niczego nie znalazłem.

Nie korzystam z tego, więc podaję, jak głosi teoria.

Najlepiej zastosować się do instrukcji od ProtonVPN. Instalację pakietów pomijasz, bo domyślnie powinieneś je mieć w systemie. Pobierasz od nich odpowiedni plik, otwierasz ustawienia sieci i dalej klikasz plusik pod listą sieci (dodaj nowe połączenie). Przewijasz na koniec listy i wybierasz Importuj połączenie VPN i wyszukujesz pobrany plik. Dalej idziesz według instrukcji. Jak chcesz mieć na stałe połączenie VPN, to w ustawieniach ogólnych swojej sieci zaznaczasz Samoczynnie połącz do VPN-u i wybierasz odpowiedni VPN. A jak chcesz się łączyć tylko od czasu do czasu, to na panelu w module sieci powinna się pojawić odpowiednia opcja (ewentualnie po prawokliku na ikonce sieci) – tak się domyślam, bo nigdy nie korzystałem.


Edit: skoro jest bezpłatny, to może zaraz wypróbuję i sprawdzę, czy działa :wink:


Edit2: SOA#1 :smiley:

1 polubienie

Tak, robiłem to w ten sposób, wg instrukcji, bezskutecznie. Należało wejść jeszcze raz w połączenie, wpisać nazwę i hasło i działa:


Z darmo można pisać z USA, Japonii i Holandii.
Jednak w XFCE wydawało się to łatwiejsze. W ogóle bardzo skomplikowane to całe KDE Plasma. No i warto też całkowicie wyłączyć IPv6.

U mnie działa bez problemu, nie muszę wpisywać ponownie hasła. Jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że korzystasz z osobnego konta użytkownika i w ustawieniach ogólnych połączenia VPN nie zaptaszkowałeś Użytkownikom wolno łączyć się z tą siecią (lub nie wybrałeś użytkowników, którzy mogą to robić).

XFCE wydaje się prostsze, bo jesteś do niego przyzwyczajony. Daj sobie trochę czasu, a wszystko się zmieni :wink:

1 polubienie

@anon27248851
Zmień temat wątku, bo nie masz problemu z działaniem ProtonVPN, tylko pytasz o to, w jaki sposób uruchomić tę usługę.


@Tomek
Xfce, które z założenia ma podstawową funkcjonalność, jest prostsze niż KDE, które z założenia ma więcej funkcji, oprogramowania i możliwości konfiguracyjnych. Takie koncepcje twórców.

1 polubienie