KDE Connect, nie mogę połączyć

Witam. Zachciało mi się wypróbować aplikację KDE Connect, odpalam ja na telefonie, odpalam w laptopie Ustawienia KDE Connect . I nic się nie dzieje, oba urządzenie w tej samej sieci wifi, w telefonie Szajsung 5s neo (czy jakoś tak) moją sieć wifi w aplikacji dodałem jako zaufaną oraz ip mojego laptopa i dalej nic. Głupi jestem :crazy_face: wiec odpaliłem KDE Connect w laptopie przez sudo ale dalej nic więc proszę o pomoc.

Strasznie przekombinowałeś :smiley:

Po uruchomieniu powinieneś w telefonie w aplikacji kliknąć (tapnąć, szturchnąć) nazwę swojego komputera (jeśli się nie pokazuje, to w ustawieniach KDE Connect w laptopie klikasz odśwież) i sparować. To wszystko.

Problem w tym że klikam jedno i drugie i nic.

W takim razie firewall prawdopodobnie ci blokuje. Spójrz tutaj.

1 polubienie

Jesteś wielki ! Jak zwykle zapomniałem o tarczy. W moim przypadku :

If your firewall is firewalld , you can open the necessary ports with:

sudo firewall-cmd --zone=public --permanent --add-port=1714-1764/tcp
sudo firewall-cmd --zone=public --permanent --add-port=1714-1764/udp
sudo systemctl restart firewalld.service

Dzięki !

Teraz kolejny problem, nie odpala KDE Connect a przynajmniej nie widać oznak.
Pod konsolą

[warsztat@warsztat-pc ~]$ kdeconnect-app
qt5ct: using qt5ct plugin
QCommandLineParser: already having an option named “v”
QCommandLineParser: already having an option named “h”
QCommandLineParser: already having an option named “help-all”
QQmlApplicationEngine failed to load component
qrc:/qml/main.qml:93 Cannot assign to property of unknown type “QAbstractItemModel*”.

i tak wisi i albo jestem ślepy albo nic nie wyskakuje. Jak z listy ikony w zasobniku wybiorę “browse device” też niczego nie ma. Czy to szuka czegoś od KDE ? Ja używam XFCE.
Np. “Ring device” działa.

Już wszystko ok, doinstalowałem Dolphina, dodałem miejsca pamięci i jak na razie aplikacja mnie cieszy.

Skoro korzystasz z XFCE, a nie z KDE to jest dość prawdopodobne, że do działania niektórych opcji będzie potrzebne coś jeszcze z tego środowiska.

Dla porządku dodam tylko, że użytkownicy Gnome mają do dyspozycji GSConnect – ale niestety tylko tam, bo jest to rozszerzenie dla Gnome Shell.