Jestem nowym użytkownikiem, potrzebuje pomocy :)

Hej! Mam pytanie… Moja przygoda z linuxem zaczęła się przypadkowo. Nie miałem windowsa to ktoś zainstalował mi linuxa :stuck_out_tongue: z tym że nie wiedziałem na co sie pisze. Ludzie ten program to dla mnie czarna magia a chciałem sobie tylko zagrać w jakąś grę na steame. Ta osoba która mi instalowała system podzieliła mi dysk na partycje. Główną partycje mam już w połowie zapełnioną ale i tak jest mała bo nie całe 50gb. mam jeszcze partycje 115gb z której chciałbym skorzystac ale steam zaistalowany na tej partycji /home wogole mi nie widzi tej partycji… Czy jest możliwość zmiany partycji docelowej do instalacji? Normalnie jestem tak zielony ze aż mi ręce opadają prosiłbym o pomoc xD

wrzucam screena do wglądu jak wyglądaja te partycje. Błagam jakas dobra duszyczke o pomoc umilić mi te pandemie w domu XD Pozdrawiam

Przede wszystkim pokaż, jaki masz układ partycji i dysków, podaj wynik polecenia:

lsblk -f

Steam też sam z siebie nie zacznie instalować gier na innym dysku – musisz dodać nową bibliotekę. Da się to zrobić przynajmniej na dwa sposoby, w ustawieniach w zakładce Pobieranie albo przy okazji instalacji nowej gry.