Jakiego środowiska graficznego/menadżera okien używasz? (Ankieta)

  • Gnome
  • Budgie
  • Deepin
  • KDE
  • Pantheon
  • Xfce
  • Mate
  • Cinnamon
  • LXQt
  • LXDE
  • OpenBox
  • Fluxbox
  • Enlightenment
  • KWin
  • bspwm
  • i3wm

0 głosujących

Ja to praktycznie już zapomniałem, że takie coś istnieje … :wink:
Ale sprawdziłem i nazywa się Openbox: lekkie, kompletne i konfigurowalne - nie przeszkadza w pracy.
No i nie jest aktywnie rozwijane - czytaj: nowe wersje nie wprowadzają nowych błędów :wink:
Narzędzie solidne i stabilne jak skała.

Czy wszystkie te środowiska/menadżery są w repozytoriach Manjaro?
Ja znalazłem jeszcze JWM i IceWM (ten ostatni pakowany chyba przez Don Antonia od kurtuazyjnych maili). :slight_smile:

Wszystkie są, a nawet więcej :slight_smile: Samych środowisk graficznych i menedżerów okien jest naprawdę dużo i nie sposób uwzględnić wszystkich w takiej ankiecie. No i cały czas powstają jakieś nowe niszowe rozwiązania (np. to), o których niemal nikt nie słyszał :wink:

sporo brakuje

  • spectrwm <- aktualnie na pokładzie
  • dwm
  • qtile
  • awesome
  • xmonad

reszty nie wymieniam bo nie testowałem

Regularnie używam Xfce. Oprócz tego również Budgie i Openbox’a. Takie zaznaczyłem, bo były na liście.

Z nieobecnych:

Zauważyłem je jakiś czas temu (na Jade trafiłem przypadkowo w ub. roku, być może na przełomie ub. i tego; a o Instant dowiedziałem się w maju - gdzieś przeczytałem), wstępnie przejrzałem, przyglądam się im i w najbliższych miesiącach poświęcę jakiś weekend na dokładne testy, bo choć to niedojrzałe młódki, to zapowiadają się interesująco i warto trzymać rękę na pulsie.

Plasma jest zdecydowanie najładniejsza i wcale nie zżera dużo RAMu.

Jest to kwestia gustu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje.

1 polubienie

Co nie zmienia faktu, że Plasma najładniejsza :wink: Spróbuj, a nie będziesz chciał wrócić do czegoś tam.

Masa nowych “ficzerów” i przy okazji bug-ów w każdym wydaniu.

niechce

1 polubienie

Próbowałem, instalując jako drugie DE obok Xfce, i jakoś mnie nie powaliła efektami wizualnymi. Tak więc będę wierny tylko i wyłącznie Xfce4.

Oto dowód

ładne jak na XFCE. Co to za dock?

To nie jest Xfce tylko Plasma. A ten dock to plank-git.

XFCE ma jedną (a może więcej zalet, których jeszcze nie odkryłem) nie dostępne w innych DM. Mianowicie można ustawić tak, by aktywowane okno kliknięte w jego zawartość NIE powoduje przeniesienia go na wierzch. Dopiero kliknięcie w belkę tytułową wywala okno na front. W momencie, gdy chcę coś przekopiować z przeglądarki do małego okienka Mousepad'a musiałbym znów go wywoływać na wierzch a tak to sobie stoi i czeka, aż coś tam skopiuję.

W Plasmie też się tak da, w tym miejscu i z tym zestawem opcji :stuck_out_tongue: Do kopiowania może i wygodne, ale do codziennego użytku to już nie bardzo – zwłaszcza jeśli się lubi otwierać dużo różnych programów.


O, nie wiedziałem. Dzięki za info.