Jaki linux na laptopo-tablet

Za zarządzanie pakietami odpowiada Pamac.

  1. Prawym Przyciskiem Myszy kliknij w dowolnym miejscu na pulpicie → Dodaj/Usuń programy.
  2. Lewym Przyciskiem myszy kliknij w menu → Dodaj/Usuń programy.
  3. Prawa strzałka na panelu → Menadżer pakietów - Pamac

Jest jeszcze jeden szczegół, o którym chyba zapomnieliśmy - trzeba będzie w pewnym momencie wprowadzić hasło (w celu zatwierdzenia instalacji pakiety onboard).
W tym celu sugerowałbym np. wysłanie roboczego tekstu / pozornego bełkotu, np. do https://pastebin.com/ i tam umieścić litery/fragmenty hasła, które dalej, w częściach będzie można przekopiować myszką.

Po za tym w tym tekście można także umieścić komendę sudo pacman -S onboard
którą będzie można od razu skopiować do CLI (bez szukania pakietu onboard w Pamac).

Edit:
W CLI trzeba będzie jakoś zatwierdzić komendę, co bez znaku “Enter” może się nie udać. Chyba jednak przez Menu->Pamac będzie prościej.

Mabox Live aktualizuje się i instaluje programy bez hasła. Po instalacji onboard będzie w Menu → Akcesoria → Onboard

2 polubienia

@aquila prawy przycisk myszki… śmieszne, chociaż wykonalne, system już się instaluje, nie chciało mi się szukać OnBoard’a więc zainstalowałem KDEConnect… System się zainstalował ale że jestem zaiste inteligentnym człowiekiem muszę go instalować ponownie bo KDEConnect podczas instalacji zniknęło a hasło administratora dla bezpieczeństwa ustawiłem (więcej nie trzeba pisać by się nie pogrążać). Teraz tylko pisać do Acer’a zapytanie dlaczego ich klawiatura BlueTooth nie chce się łączyć po BlueTooth, jest nawet nie wykrywana więc pewnie chodzi o jakieś sterowniki bo windows też nie mógł mi jej wykryć.
Dzięki wszystkim wielkie :slightly_smiling_face:

Nie ma tu nic śmiesznego, tak działa Openbox. Co do BT to trzeba najpierw zobaczyć jakie to urządzenie i czy jest zainstalowany sterownik.
Podaj wynik: inxi -E

przypominam że to była mowa o ekranie dotykowym do którego nie mogłem podpiąć ani klawiatury ani myszki bo mam tylko jeden port USB (na pendrive’a)