Jak zmienić plik bin na wykonywalny w zamontowanym obrazie iso

Witam.
Próbowałem przez MC ale wyskakuje błąd Nie można wykonać chmod na "plik.bin" Nie zaimplementowana funkcja (38)
Próbowałem coś zmieniać przez komendy, ale też wyskakiwało brak dostępu.

osobiście z 10 lat już takich rzeczy nie robię ale swego czasu to wypakowywałem całe .iso robiłem zmiany i na nowo robiłem nowy obraz .iso ( nic innego nie przychodzi mi do głowy…

a niektóre .iso miały właśnie zblokowane opcje stricte edycji plików w obrazie…

tylko to przychodzi mi do głowy… ( ale jw. wieki tego już nie robię bo nie mam potrzeby )

Ok wypakowałem iso i zmieniłem bin na wykonywalny jednak nadal instalator go nie widzi. Na pliku jest znak graficzny “znak zapytania” Może nie mam coś zainstalowanego w systemie?

OK instalator ruszył gdy zamontowałem obraz przez CDEmu.

Po ikonce tego nie poznasz – to jedynie świadczy o tym, że wykorzystywany przez ciebie motyw ikon nie zna tego pliku i nie jest w stanie przypisać mu żadnej ikony. Albo też autor motywu nie przygotował odpowiedniej ikony – powody mogą być różne np. kwestie licencyjne, brak wiedzy o takim rozszerzeniu czy w końcu lenistwo. W takich wypadkach zwykle ikona jest brana z innego motywu lub zastępowana ikoną nieznanego pliku – zwykle jest to ikona dokumentu ze znakiem zapytania.