Jak zainstalować 4KVideoDownloader

@napcok
Nie wiem czy zauważyłeś, ale wersja 4kvideodownloader dostępna w POLAUR nie potrzebuje ffmpeg2.8, ta paczka została zastąpiona przez 4k-ffmpeg i tu się należą brawa dla pavbaranov-a który to sprytnie rozwiązał problem z tą zależnością.
Z doświadczenia wiem że paczka ffmpeg2.8 budowana z AUR robi nie małe problemy w systemie szczególnie podczas update systemu, gdzie po prostu konfliktuje z innymi paczkami.

W efekcie naszej dyskusji:

… nie jestem z tych co łatwo poddają się i zostawiają problem. Wiele spraw i sposobów działania w Manjaro chciałbym poznać, a sami wiecie, że system jest inny od debianowych dystro i od dystro Red Hat czy SUSE.
Konsoli się nie boję i wolę działać z linii poleceń niż w graficznym GUI

… nie zawsze udaje się znaleźć w necie właściwą poradę. I dlatego ludzie szukający jakiegoś trudnego problemu zadają pytania na forum.

… nie zajmowałem się budowaniem paczek - bo nie miałem takowej potrzeby. Teraz potrzeba zaistniała i dlatego szukałem pomocy w jej rozwiązaniu.

Tak się zastanawiam, ClipGrab śmiga mi aż miło, instaluje się prosto, co ma takiego 4k że aż takie parcie na niego ?

Po prostu lubię go, po skopiowaniu linka z SMTube i po uruchomieniu 4KVideodownloader pojawia się ikona YT , i wystarczy myszą kliknąć w pole gdzie jest pokazana mysz i się pobiera.

Ja używałem kiedyś tego ale teraz wolę ClipGrab ze względu na instalację, po prostu jak przestaje pobierać ściągam najnowszą wersję ze strony ClipGrab-a (appimage) zmieniam oryginalną nazwę na clipgrab, nadaję prawa uruchamiania i wrzucam do /usr/bin nadpisując starą. Całość z pobieraniem zajmuje minutę i działa. Jak do tej pory mnie nie zawiódł a sporadyczne filmiki których pobrać nie chciał podejrzewam że nic by nie pobrało bo są jakoś zablokowane. Dlatego spytałem o powód tego męczenia się z instalacją.

A mnie budowa nowej wersji tego programu razem z instalacją zajmuje jakieś 20 sekund. Ale po co się męczyć, jak się wie co się robi.
PS.
20 s. to może lekko przesadziłem, ale w 30 s. się mieszczę.

Ale ja podałem z pobieraniem :wink: czyli decyzja-pobieranie-podmianka-działanie.
I jeszcze wszystko na starym gracie i wolnym necie.
Sorki każdy coś lubi :sunglasses: