Jak wyłączyć lewy górny róg ekranu?

Witam!
Właśnie zainstalowałem Manjaro Gnome stable i napotkałem na pewną niedogodność. Mianowicie kiedy najeżdżam w w lewy górny róg ekranu, aktywuje on funkcję która wyświetla wszystkie działające okna. Pamiętam że w ubuntu gnome ta funkcja nazywała się “Active upper corner” w gnome tweaks, a w kde plasma “active screen corners and edges”, ale w manjaro nie ma tej funkcji w gnome tweaks, a ta druga nie istnieje. W jaki sposób mogę wyłączyć to nieznośne rozszerzenie? Denerwuje mnie to, jako że często najeżdżam kursorem w lewy górny róg. Z góry dziękuję!

Dobry motyw do tego, aby poznać środowisko, którego się używa (lub chce się używać). Dobrym tego początkiem jest przejrzenie konfiguracji, całej konfiguracji, punkt po punkcie. Nie używam GNOME, więc nie muszę zmagać się z dylematem: obdarować Cię spoiler’em, czy nie. Dam Ci, niepytany, dobrą radę - znajomość środowiska przydaje się, więc wykorzystaj sytuację, poświęć weekend na poznanie podstaw i znajdź, to co Cię tak wkurza.

Ależ zapewniam że korzystałem już z ubuntu gnome, minta cinnamon i manjaro xfce. Teraz chciałem poznać manjaro gnome. I tak jak wspomniałem wcześniej w ubuntu była ta opcja aby wyłączyć aktywne rogi, ale w manjaro gnome tego nie ma! Dlatego po spędzeniu jakiegoś czasu na poznawaniu gnome-tweaks i gnome-extensions i nie znalezieniu odpowiedzi, zawędrowałem tutaj. Naprawdę proszę o odpowiedź, będę bardzo wdzięczny :slight_smile:

OK, jasne - ja Ci nie pomogę, bo nie znam GNOME. Pomyślałem jednak, że zachęcę Cię do podróży. Jeżeli jest jednak tak, jak piszesz, to pozostaje liczyć na kogoś, kto przerabiał problem lub będzie miał jakiś pomysł do sprawdzenia. Ciekawe skąd różnica pomiędzy Twoimi dotychczasowymi doświadczeniami, a tym, co zastałeś w Manjaro GNOME. Przychodzą mi do głowy dwie odpowiedzi:

  • nowa wersja (w Manjaro masz dość świeże wersje programów, w Ubuntu niekoniecznie)
  • masz aktualny system? Jeżeli nie, to:
    $ pamac update --force-refresh
    restart systemu i sprawdzasz raz jeszcze

Poszukaj również w innych miejscach, przede wszystkim na:
https://forum.manjaro.org/

Chyba zaszedłem trochę dalej. Mianowicie odkryłem że tutaj to rozszerzenie nazywa się “Arc menu” i to ono pozwala na wyłączenie tej funkcji “Disable activities hot corner”. No ale pojawia się kolejny problem, mianowicie to rozszerzenie powinno działać, ale zamiast tego obok nazwy pojawia się żółty trójkącik i wiadomość “error loading extension”. Poprzez package manager znalazłem to rozszerzenie i zreinstalowałem, ale to nic nie dało. No i co ja teraz mam biedny zrobić? ;-;

Ktoś miał już podobny problem. Może pomoże.

Niestety to nie pomogło ;-; usuwam rozszerzenie, rebutuję, aktualizuję system, instaluję rozszerzenie ponownie, rebutuję i pokazuje mi się znowu ten komunikat w żółtym trójkącie “error loading extension”. Czy ktoś, coś wie jak to naprawić? ;(

Dobra, chyba rozwiązałem problem, przynajmniej częściowo. Mianowicie zauważyłem że dodatek "gnome shell extensions - applications menu" kolidował z "gnome tweaks extension - arc menu". Miałem nadzieję że wyłączenie applications menu załatwi problem i będzie można używać arc menu, niestety to nie działało. Tak więc po prostu usunąłem gnome extensions:wyróżniony tekst

$ sudo pacman -Rs gnome-shell-extensions
$ reboot

I od tej pory applications menu nie ma, a arc menu samo się włączyło :stuck_out_tongue: I dobrze, bo tamto było słabe, arc menu jest znacznie lepsze. I do tego w końcu mogę wyłączyć aktywny lewy górny róg ekranu. Ceną jest usunięcie gnome extensions, ale w sumie i tak go nie potrzebuję, gnome tweaks w pełni wystarczy :wink: Temat do zamknięcia.