InstalTidal na Manjaro

Znalazłem aplikację Tidal na Manjaro. Konkretnie taką. Mam kłopot z odtworzeniem bo wyskakuje brak DRM. Potrzeba libpepflashplayer.so, nie wiem skąd to pobrać. Jest w stanie ktoś wytłumaczyć co i jak zrobić?

libpepflashplayer.so jest w pepper-flash, a ten jest w oficjalnym repozytorium Manjaro.

Tutaj jest dyskusja → tidal-desktop now won't play - DRM error · Issue #5 · valknight/tidal-desktop · GitHub
Tutaj jest fork, do którego linkuje autor tego programu → GitHub - Michsior14/tidal-desktop: Cross-platform desktop client for tidal web app
Jak się ściąga jakieś dziwne programy z netu to trzeba się wykazać trochę samodzielnością i zaangażowaniem.

Skąd i jak instalowałeś ten program? Wygląda mi to na randomową binarkę z internetu – a w takich nie dość, że nie zawsze wiadomo co siedzi i trzeba samodzielnie zadbać o instalację wszystkich zależności (w tym przypadku pepper-flash) to jeszcze mogą zwyczajnie nie działać. Radziłbym skorzystać z którejś z aplikacji Tidala dostępnych w AUR.

Druga sprawa to pepper-flash – flash player to niemiłosiernie dziurawe oprogramowanie, z którego nie powinno się korzystać i które na szczęście przestanie być rozwijane wraz z końcem tego roku, więc spodziewam się, że za kilka, kilkanaście miesięcy deweloperzy mogą usunąć go z repozytoriów. Niemniej jednak jakaś wersja pewnie się uchowa w AUR, jednak wraz z upływem czasu może sprawiać coraz większe problemy. Jedyna nadzieja w tym, że Tidal porzuci flasha.

@quiet69
To co znalazłeś nie jest na Manjaro, tylko ogólnie na Linux’a (na pewnych dystrybucjach będzie działało, na innych niekoniecznie). Gdyby program był na Manjaro, to byłby w postaci pakietu pacman’a lub pliku PKGBUILD.
Fork, do którego link’uje @napcok, jest w postaci źródłowej (bez binarki), ale wygląda na to, że rozwiązuje problem ‘libpepflashplayer.so’. Gdybyś chciał samodzielnie program skompilować, to pod koniec dyskusji (drugi link @napcok) jest informacja, w jaki sposób zrobić, to pod Arch’em - w Manjaro powinno również zadziałać.


@Tomek
Obaj programiści obecni, są na Github’ie i wyglądają na porządnych. Jednak żadnego do łóżka bym nie wpuścił :wink: więc, rzecz jasna, zaufanie mam ograniczone.