Instalacja WPS Office

Cześć,
właśnie przesiadłem się z Minta (który IMHO jest prostszy w obsłudze) na Manjaro i jak do tej pory nie napotkałem specjalnych problemów z instalacją nawet z użyciem Octopi jako menadżera pakietów… aż tu nagle WPS Office nie wchodzi.

Znalazłem bardzo pomocny wpis z 2016 roku:

Zgodnie z zawartą tam instrukcją ściągnąłem paczkę snapshota WPS office z https://aur.archlinux.org/packages/ umieściłem w oddzielnym folderku , rozpakowałem uzyskując następujące elementy
wps-office/
wps-office/.SRCINFO
wps-office/PKGBUILD
wps-office/add_no_kdialog_variable.patch
wps-office/wps-office.install

Dalej sprawdzam z użyciem walidatora PKGBUILD wpisując
namcap PKGBULD lub
namcap wps-office/PKGBULD

i otrzymuję błąd:
Error: Problem reading PKGBULD
Usage: /usr/lib/python3.7/site-packages/namcap.py [OPTIONS] packages
albo
Error: Problem reading wps-office/PKGBULD
Usage: /usr/lib/python3.7/site-packages/namcap.py [OPTIONS] packages

We wspomnianym powyżej instrukcji jest napisane : :…Jeśli weryfikacja odbędzie się prawidłowo (czyli namcap nie zwróci nic, po wywołaniu przejdzie do lini promptu) - możemy przystąpić do budowy paczki. Jeśli coś zwróci, to PKGBUILD nie jest prawidłowy (lub namcap zadziałał niewłaściwie) - wówczas albo modyfikujemy PKGBUILD (jeśli wiemy co robimy), albo sięgamy po wiedzę bardziej doświadczonych użytkowników,"

Próbowałem znaleźć rozwiązanie w necie… ale nic.
Ktoś może instalował już WPS office i może pomóc?

Thank you from the mountain

mogę podpowiedzieć że gotowa paczka wps-office znajduje się na nie oficjalnym repo Arch i u mnie w zależnościach ma cups i ttf-wps-font więc śmiem twierdzić że na Manjaro też pójdzie :wink:

a coby ładnie wszystko zadziałało możesz chwilowo dodać do pacman.conf

[archlinuxcn]
SigLevel = Optional TrustAll
Server = http://repo.archlinuxcn.org/$arch

potem pacman -Syyu wps-office
potem możesz zahaszować wpis w pacman.conf i pozostawić repo Manjaro :wink:

to co podałem jest o wiele szybszą metodą ale trzeba też brać pod uwagę że na budowanie pakietu też trochę czasu zejdzie jakbyś chciał sam budować…

Nie rozumiem czemu ludzie sobie utrudniają życie…
Linux to nie windows, tu nie ściągamy “.exe” z neta, mamy coś takiego jak rozbudowane repo, w którym umieszczone są paczki.
Po pierwsze, zapoznaj się z poleceniem pacman oraz pamac. Jak wyszukiwać paczek, etc.
Przykład:
pamac search wps-office - dla wyszukiwania paczki o nazwie wps-office, a wynik poniżej:

wps-office                                                                 11.1.0.8392-2  AUR 
  Kingsoft Office (WPS Office) is an office productivity suite

AUR informuje nas o tym, że są w w repo AUR (Arch user repositories), zatem instalujemy za pomocą:
pamac build wps-office

Jeśli nam brakuje fontów to jest również:

ttf-wps-fonts                                                              1.0-3          AUR 
  Symbol fonts required by wps-office.

Edit. Dla własnej ciekawości zainstalowałem, bez problemu.

Edit2. Nie widzę nic złego w budowaniu paczek, oraz ich ściąganiu z głównego repo, ale bądźmy świadomi tego co robimy. Skoro jest możliwość instalacji bezpośredniej, a nie potrzebujemy zmian, to po co utrudniać sobie życie?

Edit3. Do zarządzania paczki Pamac – graficzny oraz konsolowy menedżer pakietów Manjaro
Oraz domyślam się używasz Octopi, jak włączyć AUR w GUI Uruchomienie AUR w Octopi

Dla osób całkowicie nowych, przesiadających się z windowsa których odstrasza konsola sugerowałbym
używać pamac/octopi. W systemie z polskim językiem - dodawanie/usuwanie oprogramowania.
Po włączeniu obsługi AUR w ustawieniach tych programów instalacja praktycznie wygląda jak w telefonie z androidem. Nie znam prostszego i bardziej intuicyjnego sposobu. Bez doinstalowywania żadnych dodatkowych repozytoriów mamy dostęp do ogromnej ilości programów. Nawet ikony czy tematy graficzne w ten sposób można zainstalować. Pod tym względem nie znam lepszego dystro jak Arch i pochodne

@ha.dwa.o.dwa -> Mint jest prostszy w obsłudze, bo … jest Ci znany - wszystko jest proste, co znane.
Co do tematu, to jeżeli masz problem z WPS Office, to - zamiast szwendać się po kątach - opisz go i spróbujemy znaleźć rozwiązanie.