Instalacja GOVERLAY

Cześć potrzebuje pomocy przy instalacji GOVERLEY i zależnościami do jego działania.

  • mangohud - Configure MangoHud ← poradziłem sobie z instalacją
  • mesa-demos - OpenGL preview ← jesli dobrze rozumie to OpenGL został zainstalowany przy okzacji instalacji sterownika NVIDIA

Z resztą już sobie nie poradziłem:

Po prostu

pamac build goverlay-bin

Manager pakietów sam ogarnie potrzebne zależności i je doinstaluje w razie potrzeby.

Już myślałem, że będę musiał wszystko po kolei z github-a instalować. Tym poleceniem ułatwiłeś mi zadanie. Dzięki za podpowiedź.

PS.
Może to głupie pytanie. Ale czy mógłbyś mi napisać w jakich przypadkach wykorzystuje się pamac, a w jakich pacman -S. Od czego to zależy.

Generalnie do tego samego, czyli do instalacji pakietów. Różnica tkwi jedynie w tym, że pamac jest również aur helperem.

Mam jeszcze pytanie jak sprawdzić w systemie czy są zainstalowane repozytoria

libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:i386

jesli nie to zainstaluje je przy pomocy polecenia:

sudo pamac libgl1-mesa-dri:i386 libgl1-mesa-glx:i386
  1. pamac używa się bez sudo
  2. pamac i pacman nie służą do dodawania repozytoriów. W tym celu należy odpowiednio wyedytować /etc/pacman.conf podając tam link do repozytorium. Więcej na ten temat znajdziesz na Arch Wiki
  3. To mi nie wygląda na repozytoria, tylko na jakieś nazwy pakietów z Debiana lub pochodnych, w dodatku 32-bitowe. W Manjaro nie uświadczysz tych pakietów, przynajmniej nie pod tymi nazwami.