Ilość i kolejność kamer - pliki /dev/video0 itd

Mam dwie sprawy związane z kamerą internetową (być może spawy są powiązane).

1.
Posiadam jedną kamerę podłączoną przez USB, jednak poniższa komenda (kiedy nie miałem zainstalowanego pakietu webcamiod) pokazywała tak, jakbym miał dwie kamery.

v4l2-ctl --list-devices

USB2.0 Camera: USB2.0 Camera (usb-0000:00:1d.0-1.6):
	/dev/video0
	/dev/video1

W przykładach znalezionych w sieci, gdzie użytkownicy posiadali tylko jedną kamerę, widzę tylko jeden plik ( /dev/video0 ). Zatem dlaczego u mnie są dwa takie pliki?
.

2.
Po zainstalowaniu pakietu webcamiod na domyślnym (pierwszym) miejscu mam obecnie kamerę wirtualną:

v4l2-ctl --list-devices
Virtual Camera 20190131021657 ( (platform:akvcam-0):
	/dev/video0

Virtual Camera 20190131021657 (platform:akvcam-1):
	/dev/video1

USB2.0 Camera: USB2.0 Camera (usb-0000:00:1d.0-1.6):
	/dev/video2
	/dev/video3

W konsekwencji, niektóre aplikacje, szukające kamery na /dev/video0 , nie działają poprawnie.
Czy i jak można zmienić wyżej pokazaną kolejność, tak aby kamera USB była powiązana z /dev/video0 ?

ad.1 - jedna kamera, ale dwa urządzenia? Kamera filmowa i aparat foto? Spekuluję tylko.

Jest to najprostsze urządzenie, kupione kilka lat temu na Alle-cośtam. Wygląda tak.
Fakt, że można tym zrobić zdjęcie (ale to jest możliwe chyba każdą kamerką?).
Hardinfo pokazuje następujące parametry tego urządzenia:

Jeżeli system widzi dwa oddzielne urządzenia, to znaczy, że urządzenie+driver tak się systemowi przedstawiają (zakładając, że nie wynika, to z jakichś specyficznych działań systemu lub błędu). Ale, to tylko teoretyczne rozważania i nie wiem, w jaki sposób przełożyć je na pomocną Ci praktykę.