Ikony dla Xfce i nie tylko

Witam
Chciałbym zaproponować ikony po PKGBUILD-e bezpośrednio do instalacji w systemie Arch oraz Manjaro.
Można je pobrać z mojego chomika.
chomik
Muszę dodać że aby pobrać ikony, nie trzeba mieć konta na chomiku, ponieważ do każdego zestawu ikon jest podany link skąd można je pobrać.

To już prościej jakbyś na github’a wrzucił :wink:

Jeżeli znacie jakieś ciekawe motywy ikon, to zapodajcie linka do nich, a ja się postaram zrobić PKGBUILD, i dostosować je do systemu Arch oraz Manjaro.

Z zestawami ikon jest ten problem, że ciężko o ikonki, które byłby zarazem “intuicyjne” i “szczegółowe” i “czytelne”. Jeszcze nie znalazłem takiego zestawu, z którego byłbym w pełni ukontentowany. Aby plik windowsowski .exe był wyraźnie windowsowski, by pliki .pdf, epub, mobi wyraźnie różniły się od siebie. No i aby to wszystko jakoś estetycznie wyglądało. Najbliżej ideału było Elementary XFCE, niestety, po zmianie, do dziś nie mogę patrzeć na katalogi o barwie rzadkiej kupy. Wcześniej były w kolorach morza i to było to!
Na Starym Forum już płakałem w zw. z tym, ale tutaj mamy nowe Forum, to sobie też ponarzekam :slight_smile:

@piespawlowa to wejdż na mojego chomika i pobierz sobie ikony typowe dla Xfce, czyli któryś z trzech zestawów OSDark.

robson75, a w jaki sposób można je bezpiecznie zainstalować i przetestować. Testowałem tylko to, co jest w oficjalnych repozytoriach i tam jest fajnie - obejrzysz, jak się nie spodoba, to bezproblemowo zmieniasz na inne i usuwasz.

Swoją drogą jest jakaś dziwna moda w Manjaro na ciemne motywy. Jakoś nie potrafię się do nich przekonać. Pewnie z uwagi na żywy jeszcze sentyment do Win XP, czy Win 7.

Jak zrobię kiedyś porządek na pulpicie i zrobię zrzut (pokaż swój pulpit), to się pewnie pośmiejecie, jak bardzo moje Manjaro upodobniłem do Win i jak jasne ono jest :slight_smile: Mam nawet “Menu Start” :slight_smile:

Najlepiej je instalować poleceniem: pacman -U nazwa_paczki, dla uproszczenia, wystarczy wpisać 3 pierwsze litery nazwy paczki, i następnie klawisz Tab.
I możesz je również potem odinstalować: pacman -R nazwa_paczki

Chodzi Ci o ciemne motywy ikon? Jak to? A te moje “ubuńciarskie” to co? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tangerine jest w repo.

PS: Sorki ale wkradł mi się błąd. To co wyżej to human-icon-theme (też jest w repo). A poniżej jest tangerine.

Ściemnianie wyglądu systemu i aplikacji rozpocząłem jeszcze przed Epoką Google. Było, to proste i bezproblemowe w Windows’ach, aż do Visty włącznie (pod warunkiem używania klasycznego tematu). Początkowo dlatego, że tak mi się podobało (np. ciemne odcienie zieleni), a z czasem świadom racjonalnego uzasadnienia takiego wyboru - jeżeli siedzisz kilka dni z rzędu, gapiąc się na białe tło dokumentu i tytanowo białe tła stron internetowych, to nie musisz experymentować przez kilkadziesiąt lat, aby wiedzieć jakie spustoszenie w narządzie wzroku sieje białe światło.

Za tą wiedzą podążają - oprócz ciemnych motywów - narzędzia takie jak community/redshift (w Windows 10 również jest taka funkcjonalność), które ‘ocieplają’ temperaturę barwową światła (co jest szczególnie ważne przy pracy wieczorami i w nocy, przy niskim poziomie oświetlenia zewnętrznego).

Ja, z kolei, nigdy nie rozumiałem dziwnego upodobania Google, do oczoj… bieli Android’a (w Windows Phone 8/10, możliwość wyboru ciemnego motywu, jest jedną z wielu zalet tego systemu). Dopiero nowe, żarłoczne wyświetlacze zmusiły ich do działania (wygląda na, to że - tym razem - zapowiedź ciemnego motywu, w nowej wersji systemu, zostanie zrealizowana), mimo iż użytkownicy domagali się tego od lat.

Już nie bawi mnie ciągłe powtarzanie ‘a nie mówiłem’ (podobnie jest z błyszczącymi matrycami w notebook’ach), więc zaapeluję tylko: wincyj takich mód!

robson75, poeksperymentuję w przyszły weekend, dzięki
@aquila, pisałem tak sobie całkiem a propos :slight_smile: Co do ikon… Ubuntu był moim pierwszym Linuksem i estetycznie bardzo mi odpowiadał. Dlatego Twoje ikonki muszą się podobać! Są bardzo ładne, ładniejsze od moich (elementary Xfce), przyznaję, ale… tak jak wylewałem żale wyżej, nie są “intuicyjne” i “szczegółowe” i “czytelne” zarazem. Pliki .mobi, wyglądają identycznie jak .epub, a mnie bardzo zależy by się jednak różniły. Trzeba samemu szukać i tyle. EOT.
@azja, nigdy bym nie wpadł na to, że oprócz walorów estetycznych, może chodzić jeszcze o walory prozdrowotne :slight_smile: Będę musiał zmienić przyzwyczajenia, z redshiftem jakoś poszło…
dzięki
EDIT
Pierwsze koty za płoty, zmieniłem styl na Adwaita (ciemny) :slight_smile:
Że tak sobie pooftopuję, a Wy jakie macie?

Niezmiennie od lat Vertex-themes (oczywiście dark).

@up, no to potestujemy :slight_smile:
Niestety pojawił zgrzyt. Na niektórych portalach, tam gdzie można komentować jest czarne tło, a literki równie czarne. Problem występuję w PM, w Operze jest ok. Wygląda na to, że problem tkwi w PM, nie w “ciemnych motywach” jako takich. Ale to już pewnie sprawa na osobny wątek… z resztą chyba już gdzieś ten problem był opisywany… Poszukam rozwiązania w przyszły weekend.

Sorry Robciu, że ci tu tak bałaganię. Pewnie się napracowałeś przy tych ikonkach i chciałbyś być doceniony. Z pewnością przetestuję w przyszły łikend, ale nie sądzę by zadowoliły moje przesadnie wysokie wymagania :slight_smile:

Jak pisałem wyżej, wypróbuj ikony osdark, być może Ci przypasują.

Po kilkudziesięciu latach powszechnego używania komputerów, świadomość ludzi rośnie. Mam nadzieję. Poprzednia, spora fala prozdrowotnej mody, nawiedziła naszą rzeczywistość, gdy używano monitorów CRT - chodzi, oczywiście, o filtry na monitory.

Gdy będziesz wybierał ciemny motyw i będzie on miał być uniwersalny (notebook używany w różnych miejscach i różnych warunkach oświetleniowych), to zwróć uwagę na kontrast - zdecydowany, ale bez przesady (ciemne szarości, nie czerń). Zrobił się OT - może utworzę osobny wątek.