Ikony dla Xfce i nie tylko


#1

Witam
Chciałbym zaproponować ikony po PKGBUILD-e bezpośrednio do instalacji w systemie Arch oraz Manjaro.
Można je pobrać z mojego chomika.
chomik
Muszę dodać że aby pobrać ikony, nie trzeba mieć konta na chomiku, ponieważ do każdego zestawu ikon jest podany link skąd można je pobrać.


#2

To już prościej jakbyś na github’a wrzucił :wink:


#3

Jeżeli znacie jakieś ciekawe motywy ikon, to zapodajcie linka do nich, a ja się postaram zrobić PKGBUILD, i dostosować je do systemu Arch oraz Manjaro.


#4

Z zestawami ikon jest ten problem, że ciężko o ikonki, które byłby zarazem “intuicyjne” i “szczegółowe” i “czytelne”. Jeszcze nie znalazłem takiego zestawu, z którego byłbym w pełni ukontentowany. Aby plik windowsowski .exe był wyraźnie windowsowski, by pliki .pdf, epub, mobi wyraźnie różniły się od siebie. No i aby to wszystko jakoś estetycznie wyglądało. Najbliżej ideału było Elementary XFCE, niestety, po zmianie, do dziś nie mogę patrzeć na katalogi o barwie rzadkiej kupy. Wcześniej były w kolorach morza i to było to!
Na Starym Forum już płakałem w zw. z tym, ale tutaj mamy nowe Forum, to sobie też ponarzekam :slight_smile:


#5

@piespawlowa to wejdż na mojego chomika i pobierz sobie ikony typowe dla Xfce, czyli któryś z trzech zestawów OSDark.


#6

robson75, a w jaki sposób można je bezpiecznie zainstalować i przetestować. Testowałem tylko to, co jest w oficjalnych repozytoriach i tam jest fajnie - obejrzysz, jak się nie spodoba, to bezproblemowo zmieniasz na inne i usuwasz.

Swoją drogą jest jakaś dziwna moda w Manjaro na ciemne motywy. Jakoś nie potrafię się do nich przekonać. Pewnie z uwagi na żywy jeszcze sentyment do Win XP, czy Win 7.

Jak zrobię kiedyś porządek na pulpicie i zrobię zrzut (pokaż swój pulpit), to się pewnie pośmiejecie, jak bardzo moje Manjaro upodobniłem do Win i jak jasne ono jest :slight_smile: Mam nawet “Menu Start” :slight_smile:


#7

Najlepiej je instalować poleceniem: pacman -U nazwa_paczki, dla uproszczenia, wystarczy wpisać 3 pierwsze litery nazwy paczki, i następnie klawisz Tab.
I możesz je również potem odinstalować: pacman -R nazwa_paczki


#8

Chodzi Ci o ciemne motywy ikon? Jak to? A te moje “ubuńciarskie” to co? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Tangerine jest w repo.

PS: Sorki ale wkradł mi się błąd. To co wyżej to human-icon-theme (też jest w repo). A poniżej jest tangerine.


#9

Ściemnianie wyglądu systemu i aplikacji rozpocząłem jeszcze przed Epoką Google. Było, to proste i bezproblemowe w Windows’ach, aż do Visty włącznie (pod warunkiem używania klasycznego tematu). Początkowo dlatego, że tak mi się podobało (np. ciemne odcienie zieleni), a z czasem świadom racjonalnego uzasadnienia takiego wyboru - jeżeli siedzisz kilka dni z rzędu, gapiąc się na białe tło dokumentu i tytanowo białe tła stron internetowych, to nie musisz experymentować przez kilkadziesiąt lat, aby wiedzieć jakie spustoszenie w narządzie wzroku sieje białe światło.

Za tą wiedzą podążają - oprócz ciemnych motywów - narzędzia takie jak community/redshift (w Windows 10 również jest taka funkcjonalność), które ‘ocieplają’ temperaturę barwową światła (co jest szczególnie ważne przy pracy wieczorami i w nocy, przy niskim poziomie oświetlenia zewnętrznego).

Ja, z kolei, nigdy nie rozumiałem dziwnego upodobania Google, do oczoj… bieli Android’a (w Windows Phone 8/10, możliwość wyboru ciemnego motywu, jest jedną z wielu zalet tego systemu). Dopiero nowe, żarłoczne wyświetlacze zmusiły ich do działania (wygląda na, to że - tym razem - zapowiedź ciemnego motywu, w nowej wersji systemu, zostanie zrealizowana), mimo iż użytkownicy domagali się tego od lat.

Już nie bawi mnie ciągłe powtarzanie ‘a nie mówiłem’ (podobnie jest z błyszczącymi matrycami w notebook’ach), więc zaapeluję tylko: wincyj takich mód!


#10

robson75, poeksperymentuję w przyszły weekend, dzięki
@aquila, pisałem tak sobie całkiem a propos :slight_smile: Co do ikon… Ubuntu był moim pierwszym Linuksem i estetycznie bardzo mi odpowiadał. Dlatego Twoje ikonki muszą się podobać! Są bardzo ładne, ładniejsze od moich (elementary Xfce), przyznaję, ale… tak jak wylewałem żale wyżej, nie są “intuicyjne” i “szczegółowe” i “czytelne” zarazem. Pliki .mobi, wyglądają identycznie jak .epub, a mnie bardzo zależy by się jednak różniły. Trzeba samemu szukać i tyle. EOT.
@azja, nigdy bym nie wpadł na to, że oprócz walorów estetycznych, może chodzić jeszcze o walory prozdrowotne :slight_smile: Będę musiał zmienić przyzwyczajenia, z redshiftem jakoś poszło…
dzięki
EDIT
Pierwsze koty za płoty, zmieniłem styl na Adwaita (ciemny) :slight_smile:
Że tak sobie pooftopuję, a Wy jakie macie?


#11

Niezmiennie od lat Vertex-themes (oczywiście dark).


#12

@up, no to potestujemy :slight_smile:
Niestety pojawił zgrzyt. Na niektórych portalach, tam gdzie można komentować jest czarne tło, a literki równie czarne. Problem występuję w PM, w Operze jest ok. Wygląda na to, że problem tkwi w PM, nie w “ciemnych motywach” jako takich. Ale to już pewnie sprawa na osobny wątek… z resztą chyba już gdzieś ten problem był opisywany… Poszukam rozwiązania w przyszły weekend.

Sorry Robciu, że ci tu tak bałaganię. Pewnie się napracowałeś przy tych ikonkach i chciałbyś być doceniony. Z pewnością przetestuję w przyszły łikend, ale nie sądzę by zadowoliły moje przesadnie wysokie wymagania :slight_smile:


#13

Jak pisałem wyżej, wypróbuj ikony osdark, być może Ci przypasują.


#14

Po kilkudziesięciu latach powszechnego używania komputerów, świadomość ludzi rośnie. Mam nadzieję. Poprzednia, spora fala prozdrowotnej mody, nawiedziła naszą rzeczywistość, gdy używano monitorów CRT - chodzi, oczywiście, o filtry na monitory.

Gdy będziesz wybierał ciemny motyw i będzie on miał być uniwersalny (notebook używany w różnych miejscach i różnych warunkach oświetleniowych), to zwróć uwagę na kontrast - zdecydowany, ale bez przesady (ciemne szarości, nie czerń). Zrobił się OT - może utworzę osobny wątek.