GRUB - wyświetlanie uruchamianych procesów

Jak włączyć spis uruchomianych procesów po wybraniu pozycji Manjaro w GRUB ?

Nie używam Manjaro tylko Arch-a, i w nim mam domyślnie ustawione wyświetlanie procesów podczas bootowania. Nie wiem czy to pomoże, ale warto sprawdzić. Na początek zainstaluj grub-customizer i wejdź w ustawienia zaawansowane, ustaw tak jak ja mam ustawione

Na koniec zapisz, lub wykonaj komendę update-grub

mam grub-customizeri ustawienia, jak u Ciebie

systemd-analyze plot > lol.svg

ppp666 - dzięki, ale mi chodzi o to, by po wywołaniu z menu GURB w konsoli było widać uruchomiające się procesy i z ich statusem, zamiast czarnego tła do momentu logowania.

Usuwasz w poniższym pliku wpis ‘quiet’. Reszta ma zostać, usuwasz tylko ‘quiet’, ma go NIE-BYĆ:

/etc/default/grub
---------------------------------
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"

Wykonujesz polecenie:

$ sudo update-grub

EDIT-20190807-2130 … zmienił bym temat na coś w stylu: GRUB - wyświetlanie uruchamianych procesów.

Być może że z tego wpisu
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet"
trzeba usunąć quiet a na jego miejsce dodać taki wpis
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT=audit=0 loglevel=3

audit=0
audit sub-system (cokolwiek, to znaczy). Zero oznacza wyłączenie audit’u.

loglevel=3
Ustawia zakres komunikatów zrzucanych do log’ów [wyświetlanych na konsoli]. 3 = error conditions
Jeżeli dobrze rozumiem, logowane, są komunikaty błędu i te o niższym poziomie (a więc bardziej krytyczne: critical conditions, action must be taken immediately, system is unusable), a więc nie będą pojawiać się komunikaty informacyjne, które nie niosą ze sobą zagrożenia, czy istotnej informacji nt. stabilności działania systemu. Komunikatów o tym, że coś poszło dobrze, nie powinno być.


Nie, nie trzeba dodawać tych wpisów.


Żródło: https://www.kernel.org/doc/Documentation/admin-guide/kernel-parameters.txt


EDIT-20190808-1822 … ano, właśnie, jak pisze @ppp666 (choć nie wprost), loglevel=3 dotyczy komunikatów zrzucanych do logów. Zagapiłem się, poprawiam.

pozatym autor chce info o uslugach a nie komunikaty jajca

@Lenczek -> problem rozwiązany, o to Ci chodziło? Przydałaby się komunikacja dwustronna.

Tak, problem rozwiązany (usunięcie quiet - pomogło). Dzięki.