Google konto online - GNOME

Na początku witam wszystkich.Mam mały problem dodaniem konta online(Google).Dotyczy to tego w ustawieniach jak i Geary-m.Dochodze do podania adresu i potem zwiecha.Niby na poczte moge wejsc przez przeglądarke no ale…Jak by ktos,coś ,bede wdzięczny.

Witaj @wojtas. A może dokładniej co to znaczy? Jakie DE?

Opisz co robisz i na czym polega ta zwiecha? Zawiesza się program czy cały system? Może jakiś screen.


porostu wisi i tyle tylko dodawanie konta Google

Dalej nie współpracujesz. Nie podałeś jakie masz środowisko graficzne (DE) ale po zrzucie widzę, że to Gnome. Po drugie:

No ale wisi cały system czy program?
Jest to gnome-control-center więc spróbuj go otworzyć w terminalu i zobacz co wypisuje. Rób tak by terminal był cały czas widoczny bo przy zawieszeniu nie przeczytasz co “wypluwa”.

Staram sie (: tak to Gnome .Po gnome-control-center otwiera to

No i dobrze. Przesuń okno GCC by było widać terminal w całości próbuj teraz dodać konto Googla.

Terminal nic niewyswietla tylko otwiera panel udostepnien


bez zmian
a jednak cos wypluł

No dobra, wyczytałem, że przełączając się na Wayland rejestracja przechodzi. Lub na tej sesji X11 po uruchomieniu tej komendy WEBKIT_DISABLE_COMPOSITING_MODE=1 gnome-control-center w nowo otwartym oknie spróbuj dodać konto Googla.

terminal i WEBKIT_DISABLE_COMPOSITING_MODE=1 gnome-control-center


potem

nastepne

i po 5 minutach czekania

No to spróbuj może na sesji wayland. A przy okazji nie przychodzi Ci na telefon jakaś wiadomość z potwierdzeniem, że to Ty? Czy na maila?

Nic nieprzychodzi a jest ustawiona dwuetapowa weyfikacja. Co czasami jest irytujace.Posprawdzam inne programy pocztowe.Ale nielicze na sukces.Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

To problem z webkitgtk i własnościowymi sterownikami Nvidii – sprawa jest taka, że Nvidia wymyśla własne rozwiązania graficzne, zamiast stosować się do powszechnie znanych i przyjętych rozwiązań. No i teraz mamy taką nieciekawą sytuację, gdzie nikt specjalnie nie kwapi się do rozwiązania problemu :man_shrugging:

Co do rozwiązań to powinno pomóc przełączenie się na sterowniki nouveau, one nie mają tego problemu.

Linki do poczytania dla ciekawych:

https://bugs.webkit.org/show_bug.cgi?id=228268