Gnome/Wayland/webkit2gtk i paskudne czcionki

Manjaro Architect, unstable branch, GNOME/Wayland - wszystko wygląda świetnie oprócz ramek korzystających z webkitgtk (np. epiphany, podgląd wiadomości HTML w Evolution) - czcionki nie są wygładzane, tak jakby nie uwzględniały moich ustawień fontconfig. Wystarczy przełączenie sesji na GNOME/Xorg i czcionki są wygładzone wszędzie. Oczywiście szukałem podobnych tematów (google, reddit, forum Manjaro, Arch), ale o ile takie problemy jeszcze w kilku wątkach się pojawiały, to działające rozwiązanie już nie. Może ktoś, kto bardziej zna się na niuansach Xorg/wayland naprowadzi mnie na jakiś sensowny trop.

Dla pewności się spytam. Wygląda to mniej więcej tak jak w podanych linkach?

https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=262384

W sumie, z drugiego linku wychodzi, że pomaga dodanie zmiennej WEBKIT_FORCE_SANDBOX=0.

Dzięki wielkie.
WEBKIT_FORCE_SANDBOX=0 epiphany
działa, ale to obejście problemu. W wątku z forum Archa, który zalinkowałeś, ostatni post jest najciekawszy - precyzuje to co napisałem na początku - webkitgtk ignoruje konfigurację fontconfig, ale tylko globalną, z /etc. Problem ostatecznie rozwiązało to:
cp /etc/fonts/local.conf ~/.config/fontconfig/my.conf
Edit: Nie do końca, jak się okazuje. Epiphany wygładza czcionki, a np. Evolution uparcie nie. Dodałem ustawienie WEBKIT_FORCE_SANDBOX=0 do .bashrc i po zabiegu.

To może spróbuj zainstalować webkit2gtk-unstable z repa chaotic-aur.