Gnome Optimus problem ze zmianą z grafiki intela na Nvidia

Witam Ponownie. Kilkanaście dni temu poruszałem bardzo podobny temat dotyczący problemu na KDE.
https://forum.manjaro.pl/t/manjaro-20-01-problem-z-serwerem-x/1433/6
Stwierdziłem jednak że KDE zbyt bardzo zamula i wróciłem na Gnome. W sumie zrobiłem niemal wszystko dość podobnie. Zainstalowałem pakiet gdm-prime. Problem jednak w tym że kiedy nie mam utworzonego pliku konfiguracyjnego przez komendę:

sudo nvidia-xconfig

mogę się zalogować do sesji xorg.
Kiedy jednak utworzę plik za pomocą tej komendy i wyloguję się aby mogło zaczytać ten plik. Niestety, wtedy ekran co najwyżej mignie. I znów widzę ekran logowania. Może ktoś korzysta z GDM i hybrydowej grafiki i rozwiązał ten problem. Dodam/przypomnę że jedyna wersja sterownika która działa na moim komputerze to 390xx Czekam na odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam.

Gnome uruchamiasz na Waylandzie czy na Xorgu? Optimus na Waylandzie niestety nie działa. Zobacz jak to zmienić.

Jeżeli chodzi o to usunięcie znaku # w custom.conf zrobiłem to. Jednak to nie pomaga.

Ok. Rozwiązane chociaż trochę to powalone jest. Przedstawiam krok po kroku co u mnie zadziałało.

  1. Instalacja manjaro na sterowniku free. (w przypadku mojego komputera było to istotne)
  2. Instalacja grafiki geforce
  3. Instalacja bbswitch
  4. Instalacja optimus-manager + instalacja managera graficznego z gnome extensions (aby nie trzeba było zmieniać za każdym razem z konsoli)
  5. Reboot
  6. Uruchomienie managera oprogramowania przejście do preferencji i aktywacja aur
  7. Instalacja gdm-PRIME + libgdm-prime
  8. Reboot
  9. Zmiana sesji na xorg przy logowaniu
  10. Przejście do /etc i uruchomienie katalogu z prawami admina
  11. Edycja pliku custom.conf i usunięcie # odnośnie sesji wayland (10 i 11 musi być w tej kolejności)
  12. Reboot
  13. Odpalenie konsoli i zmiana optimus-manager --switch nvidia

Niestety po zmianie procesora graficznego trzeba się przełączyć między sesjami tty i wrócić do sesji pierwszej. (może ktoś ma rozwiązanie aby nie trzeba było tego przełączać to chętnie poznam.)