Ghostnet is dead

Witam jest nowym użytkownikien najnowszej wersji Manjaro KDE i jestem pod wielkim wrażeniem łatwości instalacji i samego wyglądu, estetyki OS-a
Używam równolegle od lat Linux Mint. Napotkałem taki problem przy odpaleniu skryptu Ghostnet ( anonimowość w sieci przez TOR ) pobrany z Github pod adresem / GitHub - mach1el/GhostNET: GhostNET script that will help you be safer on the cyber / ale po uruchomieniu ikonka połączenia wifi jest z “wykrzyknikiem” i nie łączę się z Netem. W czasie wykonywania skryptu mam taką informację w czasie jego przebiegu :

Starting Gh0stN3t
Killing network manager service → dead
Killing dangerous processes to prevent leaks → dead

Zamiast “dead” powinno być “done” w/g filmu załączonego do istrukcji instalacji
Jakaś rada by się przydała gdyż w próbnej istalacji na SDC kart mi to działało ale na dysku SSD już nie.
Pozdrawiam Maks

Sam ten komunikat jeszcze niewiele mówi, być może autor ostatnio coś zmieniał w kodzie i przyjął taką konwencję. Bardziej miarodajne będzie jeśli sprawdzisz, czy skrypt rzeczywiście przełączył cię na Tor oraz co pokazuje polecenie ghostnet status.

Witaj Tomek.
Dzięki za szybką odpowiedź. Srypt startuje wyłącza sieć WiFi i ponownie ją włącza a ikonka w zasobniku pokazuje połączenie z znakiem " ! " ale informuje tak :
"Połączona z siecią / nazwa sieci/ ( Ograniczona łączność)
i nie mogę połączyć się z Internetem. Załączam plik ze startu i drugi z statusu Ghostnet.
Mogę załączyć jako nowy user jeden plik więc będzie to część Ghost

status
Jak możesz przejrzeć i coś poradzić byłbym wdzięczny

dalsza część :wink:

oto ghostnet start

Takie rzeczy mi się zdarzały w Linux Mint podczas aktualizacji jądra w skrypcie back-box anonymous

Na przyszłość: nie pisz posta pod postem, tylko edytuj wcześniejszy. I zamiast obrazków lepiej jest wkleić sam tekst logów – jest to dużo czytelniejsze.

Co do samych logów – sprawdź, czy masz zainstalowany python-urllib3. Jeśli instalacja lub reinstalacja pakietu nie zadziała to najprawdopodobniej oznacza to jakiś błąd w kodzie skryptu – w takim wypadku najlepiej zgłosić to autorowi.

Tak python-urllib3 jest zainstalowany. Wezmę twe uwagi sobie do serca ale przy próbie wlejenia miałem informację że pliku tego typu nie mogę załączyć i wymieniono rozszerzenia graficzne więc tak zrobiłem. Pokombinuję jeszcze w Necie coś znależć na ten temat i napiszę do autora. Dzięki za wszystko.

To raczej nie wygląda na błąd urllib urlopen , tylko że strona nie jest dostępna.
Jest to błąd związany z brakiem dostępu do serwera dns.

urlopen

Dzięki za odpowiedź. Sprawę rozwiązałem w inny sposob. Zainstalowałem kernel 5.4.74-1-MANJARO i skrypt is a live :wink:
Dzięki wszystkim za poświęconą mi uwagę.

Dodam jeszcze ze po zainstalowaniu python2-urlib3 Ghostnet pracuje na kernelu 5.9.3-1-MANJARO

Czyli mój domysł po części był dobry. Jednak zastanawia mnie, dlaczego wymaga pakietu z Pythona 2, a nie z Pythona 3, skoro na githubie w zależnościach autor podaje Python 3?

1 polubienie

Nie mam pojecia. Zrobilem to na czuja slight_smile: najpierw zainstalowalem starszy kernel i zagralo. Potem odpalilem nowy kernel i nadal byl blad i tak podmontowalem python2 Teraz odpowiadam ci pod zmienionym IP. Mam problem z polskimi znakami wersja angielska manjaro. Jak nastalevwprowadzic polski layout ? Kombinowalem z tej pomocy ale za kazdym razem po wylogowaniu mam klawiature US
https://classicforum.manjaro.org/index.php?topic=1818.0
Ma wykreowac nowy temat bo tu jest mowa o ghostnet ?

W KDE ustawienia klawiatury możesz sobie wyklikać (Sprzęt > Obsługa > Klawiatura). Jak to nie pomoże, to utwórz nowy temat :wink: