GeForce Now + vkBasalt działa

Witam wszystkich.
Mój pierwszy post tutaj, to ciekawostka i przy okazji działające rozwiązanie, którego sam w ostatnich dniach dość mocno szukałem.
Jak wiadomo, GFN nie posiada natywnej aplikacji na Linux i działa przez przeglądarkę. Przez tą niedogodność nie można korzystać z wbudowanych filtrów poprawiających wyświetlany obraz, w tym wyostrzania, by pozbyć się “mydełka”. Na windowsie najczęściej i tak korzystałem z wbudowanego w sterownik AMD RIS, który z oczywistych przyczyn na Linuxie także nie zadziała.
Z pomocą przyszedł mi program o nazwie “gamescope”. Korzystając z opisu z github jest to: SteamOS session compositing window manager. W skrócie, program uruchamia każda aplikację opengl przez vulkan.
Z GeForce now działa to tak:

ENABLE_VKBASALT=1 gamescope --“plik uruchamiający GeForce now”

Jako, że korzystam geforcenow-electron, u mnie wygląda to tak:

ENABLE_VKBASALT=1 gamescope -f -w 1920 -h 1080 – /opt/geforcenow-electron/geforcenow

Shadery, które próbowałem to: CAS, colorfullnes, clarity i levels plus. Jak wpływają na obraz chyba, każdy zainteresowany wie.
Mam nadzieję, że komuś się przyda.

Ps.: Jedyny taki temat znalazłem na anglojęzycznym forum manjaro, który został zamknięty, bo podobno to niemożliwe jest.

1 polubienie

Skoro używasz vkbasalt, to pewnie zainteresuje Ciebie większa ilość shaderów. Możesz je pobrać z GitHub - crosire/reshade-shaders at nvidia . Jedyne co mi się nie podoba w vkbasalt to to, że nie można w locie włączać tych shaderów. W wersji windowsowej ReShade ma taką opcję za pomocą skrótów klawiszowych. Istnieje jednak narzędzie za pomocą którego można je przetestować - AUR (en) - goverlay-bin . Można też doinstalować interfejs qt do niego. W tym programiku shadery włączają się na żywo, dzięki czemu później możesz dobrać odpowiedni zestaw.

Dzięki, to akurat wiem. Sam korzystam z goverlay.
Chodziło mi o to, że vkBasalt został stworzony do współpracy z vulkanem a GFN to po prostu webapp i teoretycznie nie ma możliwości połączenia jednego i drugiego. Mi bardzo brakowało takiej funkcjonalności (podejrzewam, że znajdzie się jeszcze trochę takich osób), choćby by wyostrzyć obraz i dodać mu np. kontrastu i wyrazistości.
Tak jak wspomniałem, przekopałem trochę Internet i już prawie się poddałem, szczególnie czytając to https://forum.manjaro.org/t/is-there-way-to-apply-vkbasalt-to-geforcenow/57612
Wczoraj trafiłem na wymieniony przeze mnie gamescope i zadziałał z GFN.
Dodałem nawet nowy post na tamtym forum ale moderator chyba nawet nie przeczytał, tylko przekleił zamykającą tamten post odpowiedź.