Gdzie kupuje się nowe dyski HDD 2.5"?

Ja wiem, wiem, pytanie na pierwszy rzut “łokiem” prymitywne, wszak nawet z deka psychiczne ale… serio szczere.
Szukam dysku HDD o pojemności od 500 do 1000GB i rozmiarze 2.5".
Chciałbym nabyć dysk wyprodukowany w roku 2020, najchętniej taki który magazynowo ma max. pół roku. I wiecie co?
Nie znalazłem, stąd forumowe zapytanie.
Wszystkie dyski w takowych jak x-komy, komputroniki i u innych … produkowane są w latach 2016-2017.
Produkują w ogóle jeszcze HDD?

Kolejne firmy zamykają produkcję. Myślę, że nowe sztuki będą jedynie produkowane na rynek firmowy (server’y, macierze, backup’y, etc.). Choć wszystko może się zdarzyć, bo mamy rozwiązania hybrydowe (mały SSD jako cache), czy nowe technologie, które - moim zdaniem - jeszcze przez lata nie pozwolą umrzeć HDD.

Na razie znalazłem tylko jedną Toshibę 1TB 2.5" w jednym sklepie i jest ze stycznia 2020. Boję się SSD na backupy, fotki rodzinne itp. Już mnie nudzie DVDR a w BR nie chcę wchodzić bo to przyszłości nie ma. Wiele razy już podmieniałem na żywca talerze i głowice nawet, bez laboratoryjnej czystości i zawsze udawało mi się w 100% odzyskać dane z talerzy z uszkodzonego dysku. HDD jest bardzo bezpieczne a SSD gdy padnie to już koniec. Miałem ostatnio Patriot Blaze, 120GB. Miał użycia około 9000 godzin, oprogramowanie wskazywało na zużycie komórek na poziomie 50% i dysk nagle padł, to znaczy zablokowany zapis ale odczyt jeszcze szedł. Teoretycznie odczyt powinien zawsze być dostepny bez względu na to, czy komórki są już martwe czy nie, martwy jest zapis do komórki. Stało się jednak inaczej, dysk po miesiącu przestał też czytać. Ten sam numer miałem z dyskiem OCZ i Samsunga. Fakt, wszystkie dyski były na TLC. Od prawie 1.5 roku używam Adatę na MLC i tu jest niby wszystko ok, znacznie lepiej jak na TLC ale jemu też nie wierzę a teraz płaczę bo cały backup (rodzinne foty, filmy, dokumenty) mam z musu na kilku ssd, dlatego szukam najnowszego dysku hdd. Jeśli do końca roku nic nie znajdę, wezmę te Toshibę chyba. Śni mi się znaleźć dysk wyprodukowany w 4 kwartale tego roku ale to będzie chyba niemożliwe. Pisałem już do WDC i Seagate’a, oni nie mają sklepów i odsyłają do lokalnych sprzedawców. Twierdzą jednak że dyski od 1TB są i będą w produkcji do minimum 2025 roku.

Szukać należy nie w sklepach, tylko u dużych dostawców, najlepiej takich, którzy zaopatrują biznes.

W takim razie napisz do sprzedawców: “Chcę kupić HDD z 2020 roku. Kiedy będziecie mieli w ofercie takie dyski (lub kiedy zamówicie)?”

Widzę także HDD 1TB z 2020 na znanym portalu.